Manchester dál sní o obhajobě titulu

V odvetě osmifinále fotbalové Ligy mistrů rostřílela Barcelona na domácí půdě francouzský Olympique Lyon 5:2

PRAHA Fotbalisté Manchesteru United mohou dát snít o zisku pěti vítězných trofejí z probíhají sezony. „Rudí ďáblové“ porazili v odvetě osmifinále Ligy mistrů na nedobytném stadionu Old Trafford Inter Milán 2:0 a po remíze 0:0 v úvodním duelu postoupili do čtvrtfinále.

Vedle obhájce titulu si zajistily účast mezi elitní osmičkou také Barcelona a Porto, které vyřadilo Atlétiko Madrid s Tomášem Ujfalušim. Arsenal prohrál na hřišti AS Řím 0:1, pokutové kopy však ovládl poměrem 7:6 a postoupil.

Manchester začal ještě aktivněji než na San Siru a hosté tlaku záhy podlehli. Na Giggsův rohový kop si ve čtvrté minutě naběhl Vidič a brankář Júlio César jen sledoval, jak hlavička zapadla přesně k tyči. Inter trefoval jen tyče Inter se postupně otřepal a po půlhodině si začal vytvářet šance. V největší z nich zachránilo Van der Sara břevno, do něhož se odrazil balon po hlavičce Ibrahimovice.

Milánské však znovu pohřbila čtvrtá minuta, tentokrát po příchodu z kabin. Ronaldo si zaběhl za obranu na Rooneyho centr a hlavou nedal Césarovi sebemenší šanci. Hostující kouč Mourinho, který na Old Trafford ještě na lavičkách Porta a Chelsea prohrál jediný z pěti zápasů, posílil ofenzivu o Adriana, ale Interu nebyl gól souzený. Čerstvý Brazilec totiž v 59. minutě v akrobatické pozici trefil jen tyč. Manchester už si vedení uhlídal a protáhl neporazitelnost na vlastním stadionu na 29 soutěžních utkání. Zároveň stanovil nový rekord evropských pohárů v počtu zápasů bez porážky, přemožitele nenašel v 21 duelech za sebou.

Barcelona se poučila z úvodního duelu ve Francii a doma Lyon položila na lopatky už v polovině první půle. Trvalý tlak domácího týmu zužitkoval Henry, který dvakrát propálil hostujícího gólmana Llorise. Pět minut před koncem poločasu se šestou brankou v soutěži dotáhl na nejlepší střelce Messi, a když za chvíli nekompromisně zavěsil i třetí člen hvězdného barcelonského útoku Eto'o, zdálo se, že je rozhodnuto.

Jenže francouzský šampion se nevzdal. Ještě do pauzy snížil Makoun a krátce po příchodu z kabin vykřesal pro hosty naději Juninho. Na zlomení nepříznivé bilance s Barcelonou však už Lyon neměl,

Atlético Madrid s Ujfalušim v sestavě se loučí s Ligou mistrů navzdory tomu, že v soutěži ani jednou neprohrálo. Jenže před dvěma týdny inkasovalo doma od Porta dvě branky, a proto mu včerejší bezbranková remíza nestačila.

Výsledky odvet osmifinále: FC Porto - Atlético Madrid 0:0, první zápas: 2:2, postoupilo Porto. FC Barcelona - Olympique Lyon 5:2 (25. a 27. Henry, 40. Messi, 43. Eto'o, 90. Keita - 44. Makoun, 48. Juninh), první zápas: 1:1, postoupila Barcelona. Manchester United - Inter Milán 2:0 (4. Vidič, 49. Ronaldo), první zápas: 0:0, postoupil Manchester. AS Řím - FC Arsenal 1:0 (9. Juan), na penalty 6:7, první zápas: 0:1, postoupil Arsenal.