26. května 2015 17:58 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Mariánské Lázně mají nového starostu. Frantu nahradil další Pirát Třešňák

Martin Kalina, Ondřej Knotek, Petr Třešňák, Lukáš Jadlovský a Zdeněk Třešňák -... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Martin Kalina, Ondřej Knotek, Petr Třešňák, Lukáš Jadlovský a Zdeněk Třešňák -... | foto: MAFRA – Martin Stolař

MARIÁNSKÉ LÁZNĚ Starosta Mariánských Lázní Vojtěch Franta v úterý rezignoval, novým starostou vzápětí zastupitelé zvolili dosavadního místostarostu Petra Třešňáka (oba Piráti). Důvodem Frantovy rezignace jsou neshody ve straně, kvůli nimž vedení města už dříve zvažovalo, že ho odvolá z funkce starosty.

Zastupitelé v úterý Vojtěcha Frantu zvolili místostarostou. Česká pirátská strana ve městě s 13 500 obyvateli vyhrála loňské komunální volby. Získala pět z 21 mandátů.

„Změna starosty nastala na základě diskuze uvnitř místního sdružení pirátské strany. Chtěli jsme nastavit efektivnější fungování, lepší komunikaci mezi uvolněnými představiteli vedení města a aby každý získal do své kompetence to, na co se nejlépe hodí. Například, aby se Vojtěch Franta chopil zpracování strategického a územního plánu a já převzal hlavně organizační věci,“ řekl Třešňák. O změně ve vedení Mariánských Lázní se podle něj diskutovalo poslední měsíc, konečné rozhodnutí ale padlo až v úterý ráno.

Vojtěcha Frantu, jak řekl, k rezignaci vedl požadavek pirátské strany a koaličních partnerů. „Mým úkolem teď bude zpracovat zmíněné dva nejdůležitější strategické dokumenty města. Co se týče mých dalších kompetencí, to bude samozřejmě předmětem diskuze,“ uvedl Franta.

O prvních krocích ve funkci starosty už má Třešňák jasno. „Během čtrnácti dnů chci zprovoznit systém na projektové řízení, kde si budeme evidovat veškeré kroky vedení města a budou v online systému dohledatelné. Bude to další krok k otevřenější komunikaci,“ řekl.

Lidovky.cz, ČTK