Marné čekání Sparty na gól

Letenští fotbalisté neslavili doma v Poháru UEFA vítězství ani proti Spartaku Moskva

PRAHA Domácí prostředí Spartě na pohárové scéně v posledních letech nesvědčí. Její fotbalisté se nedočkali vítězství na Letné ani při včerejším zápasu Poháru UEFA. Souboj se Spartakem Moskva skončil v mrazivém večeru smírně bez branek. „Na našich hráčích jsem ale viděl touhou po výhře,“ tvrdil trenér Sparty Michal Bílek.

Český mistr bude mít poslední možnost rozšířit své šance na postup ze skupiny příští týden v Leverkusenu. „Naděje existuje pořád. Uhráli jsme bod se soupeřem, který má ohromnou kvalitu,“ soudil záložník Karol Kisel.

Větší horko než na hřišti panovalo včera kvůli výtržnostem fanoušků Spartaku v hledišti. Mezi brankami se toho událo do poločasové pauzy o poznání méně.

V brance domácích dostal i po nedělním čtyřgólovém přídělu v Brně znovu důvěru Grigar a v osmé minutě čelil prvnímu náporu Spartaku. Welliton však před brankou mířil vysoko. O čtyři minuty později přišla první šance Sparty, když těsně nad hlavičkoval Došek po centru Slepičky.

Hostům scházel zraněný Kováč

Kvůli zranění chyběly na straně Spartaku obě české akvizice. K Martinu Jiránkovi přibyl na marodku v poslední chvíli kvůli naraženému kolenu i další reprezentant Radoslav Kováč. V průběhu prvního poločasu ztrácela Sparta často míč ve středu hřiště a za obranu Spartaku skoro nepronikla. Nevycházely jí ani protiútoky a dlouhé míče na vytáhlého útočníka Doška. Největší šanci domácích v první půli zahodil po půl hodině hry Rezek. Po krásném centru Pospěcha k zadní tyči pálil sparťanský záložník z těsné blízkosti jen do brankáře Pletikosy. Podobnou kombinaci zopakovali stejní hráči i po poločase, ale Rezkovu střelu vyrazil gólman Spartaku a ani Slepičkovi se nepovedlo dotlačit odražený míč do brány. Pletikosa si za bravurní zákroky vysloužil kompliment od trenéra Spartaku Stanislava Čerčesova. „Kvůli takovým výkonům jsem ho před rokem do klubu přivedl.“ Ke konci zápasu vzplály emoce hráčů na obou stranách. Domácí tlak narůstal. Už v nastaveném čase přišpendlili domácí Spartak na vlastní polovinu, ale opakované pokusy urputně bránící hosté zblokovali. Sparta proto nedotáhla do úspěšného konce ani třetí domácí zápas v této pohárové sezoně.

Další informace o Poháru UEFA na str. 18 Další informace o výtržnostech fanoušků na str. 4

***

Sparta Praha 0

Spartak Moskva 0

Rozhodčí: Richards - King, Thomas (všichni Wales). Bez ŽK. Diváci: 6307. Sparta: Grigar - Pospěch, Řepka, Kadlec, Zabavník - Kisel, Horváth, Kladrubský - Slepička, Rezek (80. Limberský) -Došek. Trenér: Bílek. Spartak: Pletikosa - Stranzl, Geder, Soava, Ivanov - Kovalčuk, Torbinskij, Titov, Dedura - Dzjuba (78. Prudnikov), Welliton (89. Baženov). Další výsledek skupiny E: FC Curych - Toulouse 2:0 (42. Tihinen, 69. Rafel Araujo z pen.).

1. Curych 2 2 0 0 4:1 6

2. Spartak 2 1 1 0 2:1 4

3. Sparta 3 1 1 1 4:4 4

4. Leverkusen 2 1 0 1 2:2 3

5. Toulouse 3 0 0 3 2:6 0