Mistrovství sveta ve fotbale

DNES NA MS

* Osmifinále 16.00 Nizozemsko - Slovensko (ČT 4, komentuje Ondřej Lípa) Nizozemci nepoznali téměř dva roky hořkost prohry a svou sérii neporazitelnosti protáhli už na 22 zápasů. Teď se je pokusí zastavit sebevědomím nabití Slováci.

20.30 Brazílie - Chile (ČT 4, komentuje Pavel Čapek) Oba týmy se dobře znají a Chilané věří, že se jim konečně podaří neoblíbeného soupeře porazit.

KANONÝŘI Pořadí nejlepších střelců na MS

* 4 branky - Higuaín (Arg.) * 3 branky - Vittek (SR), Villa (Šp.), Suárez (Urug.), Donovan (USA), Gyan (Ghana), Müller (Něm.) * 2 branky - Luís Fabiano, Elano (oba Braz.), Forlán (Urug.), Tiago (Portug.), Uche (Nig.), I Čong-su, I Čong-jong (oba Korea), Holman (Austr.), Eto'o (Kam.), Honda (Jap.), Klose, Podolski (oba Něm.), Tévez (Arg.), Hernández (Mex.)

Uruguay 2 Korea 1 Branky: 8. a 80. Suárez - 68. I Čong-jong. Rozhodčí: Stark - Salver, Pickel (všichni Něm.). ŽK: Kim Čong-u, Čcha Tu-i, Čo Jong-hjong (všichni Korea). Diváci: 30 597. Poločas: 1:0. Uruguay: Muslera - Lugano, Godín (46. Victorino), Fucile - Pérez, Arévalo, M. Pereira, Á. Pereira (74. Lodeiro) - Suárez (84. Fernández), Cavani, Forlán. Korea: Čung Song-rjong - Čcha Tu-i, Čo Jong-hjong, I Čong-su, I Jong-pchjo -Kim Čong-u, Ki Song-jung (85. Jom Ki-hun), Kim Če-song (61. I Tong-kuk), Pak Či-song - Pak Čchu-jong, I Čong-jong.

USA 1 Ghana 2 po prodloužení Branky: 62. Donovan z pen. - 5. K. Boateng, 93. Gyan. Rozhodčí: Kassai - Eros, Vamos (všichni Maď.). ŽK: Cherundolo, Clark, Bocanegra - Jonathan Mensah, Ayew. Diváci: 28 646. Poločas: 1:1. USA: Howard - Cherundolo, DeMerit, Bocanegra, Bornstein - Bradley, Clark (31. Edu) - Donovan, Findley (46. Feilhaber), Dempsey - Altidore (90. Gomez). Ghana: Kingson - Inkoom (113. Muntari), Paintsil, Jonathan Mensah, John Mensah, Sarpei (73. Addy) - Annan, K. Boateng (78. Appiah) - Asamoah, A. Ayew - Gyan.

Argentina 3 Mexiko 1 Branky: 25. a 52. Tévez, 33. Higuaín - 71. Hernández. Rozhodčí: Rosetti - Calcagno, Ayroldi (všichni It.). ŽK: Márquez (Mexiko). Diváci: 84 727. Poločas: 2:0. Argentina: Romero - Otamendi, Demichelis, Burdisso, Heinze - Maxi Rodríguez (88. Pastore), Mascherano, Di María (79. Gutiérrez) - Messi - Higuaín, Tévez (69. Verón). Mexiko: Pérez - Osorio, F. Rodríguez, Márquez, Salcido - Juárez, Torrado, Guardado (61. Franco) - Dos Santos, Hernández, Bautista (46. Barrera).

Německo 4 Anglie 1 Branky: 67. a 70. Müller, 20. Klose, 32. Podolski - 37. Upson. Rozhodčí: Larrionda - Fandino, Espinosa (všichni Urug.). ŽK: Friedrich - Johnson. Diváci: 40 510. Poločas: 2:1. Německo: Neuer - Lahm, Friedrich, Mertesacker, Boateng - Schweinsteiger, Khedira - Müller (72. Trochowski), Özil (83. Kiessling), Podolski - Klose (72. Gomez). Anglie: James - Johnson (87. Wright-Phillips), Terry, Upson, A. Cole -Milner (64. J. Cole), Lampard, Barry, Gerrard - Defoe (71. Heskey), Rooney.