Mladá Boleslav slaví záchranu

Středočeští hokejisté vyhráli baráž a nejvyšší soutěž si zahrají i příští rok

ÚSTÍ NAD LABEM Hokejisté Mladé Boleslavi budou i v příští sezoně hrát extraligu.

Loňský nováček ve čtvrtém zápase baráže zvítězil v Ústí nad Labem 2:0 a celou sérii rozhodl v nejkratším možném termínu. O výhře hostů rozhodla první využitá přesilovka v sérii, na jejímž konci se trefil Důras, výhru v závěru ještě pojistil Vrbata.

Severočechy v příští sezoně čeká opět jen druhá nejvyšší soutěž. „Byl to o třídu, možná o dvě třídy těžší soupeř, se kterým jsme se jen těžko vyrovnávali. Zatímco semifinále byla druhá liga, teď jsme hráli extraligu. A moc jsme v ní neobstáli,“ zlobil se domácí kouč Miroslav Hořava.

I čtvrtá boleslavská výhra se zrodila použitím zbraní, které jindy zdobí spíše Ústí. Precizní obrana, nasazení a dobrý výkon brankáře tentokrát stály na straně hostů.

„Nenechali jsme se vlákat do ústecké pasti, jejich hokej je založený na defenzivě, tak jsme na to vsadili taky,“ řekl po zápase kouč hostů Jaromír Šindel. „Rozhodla naše trpělivost a důraz. Tedy i Důras, od toho ho tu vlastně máme,“ zahrál si Šindel se jménem autora rozhodující branky.

Boleslav velmi dobře bránila vlastní modrou čáru, domácí do šancí nepouštěla, a sama naopak vyrážela k nebezpečným brejkům. Ústí se zvedlo až ve druhé třetině. Začalo mnohem lépe bruslit a tlačit se před soupeřovu branku, kde si rychle vypracovalo několik šancí. O vítězství rozhodl Důras Brankář Schwarz ale odpověděl precizním výkonem, k němuž mu zčásti pomohla i naivita domácích. Horko mu bylo až ve 39. minutě, kdy ho sice prostřelil ústecký Pazourek, jenže puk se jen došoural vedle tyčky. Tím se zápas i celá série v podstatě zlomily.

Třetí mladoboleslavská formace totiž rozjela za brankou rychlý ťukes, na jehož konci našel Boháč u levé tyče Důrase, který si puk přehodil na bekhend a ke druhé tyčce zavěsil. Dvě a půl minuty před koncem pak hostující Vrbata využil parádní pas kapitána Krále a druhým gólem zpečetil vítězství.

Branky a nahrávky: 42. Důras (Boháč), 58. Vrbata (Král). Rozhodčí: Minář, Šindler - Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 7:10. Využití: 0:1. Diváci: 4120. Třetina: 0:0, 0:0, 0:2. Konečný stav série 0:4.