25. ledna 2017 13:56 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Muž přepadl hernu v Praze, matka musela zamknout dítě na toaletě. Ozbrojenec je na útěku

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 11Diskuse
Muž hledaný kvůli loupeži herny na Praze 4. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Muž hledaný kvůli loupeži herny na Praze 4. | foto: Reprofoto Policie ČR

PRAHA Lupič přepadl ve středu dopoledne hernu v pražské Krči, v době přepadení byla na místě tříletá holčička, kterou matka ukryla na toaletu. Dítě se podle aktuálních informací z místa podařilo zachránit. Po pachateli policisté pátrají. Na místě zasahoval i policejní vrtulník.

Policisté při prohledávání interiérů herny zjistili, že pachatel se uvnitř již nenachází. Z místa činu pravděpodobně odešel ještě před příjezdem policejních jednotek. Ty po něm nyní pátrají.

„Prvotní informace vypovídají o tom, že se jedná o osobu, která několik dní zpět měla hernu navštívit,“ uvedl policejní mluvčí Tomáš Hulan. Místo následně prohledali kriminalisté, který případ vyšetřují jako loupež. Pachateli hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až na deset let.

Policisté rovněž zajistili záznamy z bezpečnostních kamer, na nichž je podezřelý muž zachycen. Jelikož se loupež dopustil se zbraní v ruce, je vnímám jako nebezpečný. Policie tak žádá, aby se jej nikdo nesnažil zadržet sám.

Celý incident začal již dopoledne. Před jedenáctou hodinu dostala pražská policie oznámení o tom, že v pražské herně na Praze 4 mělo dojít k loupežném přepadení. Žena, která pracuje jako obsluha, vyběhla ven a o incidentu ihned informovala strážníky městské policie.

Kriminalisté ohledávají místo činu.
Žena, která v herně pracovala, zamknula své tříleté dítě na toaletu.

„Do herny měl vstoupit muž s krátkou střelnou zbraní. Tuto informaci strážníci předali operátorům linky 158. Ti situaci vyhodnotili a na místo okamžitě poslali prvosledové hlídky v podobě speciální pořádkové služby pohotovosti motorizované jednotky,“ vylíčil situaci z místa policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Kvůli informaci, že je uvnitř herny schovaná tříletá holčička, dcera obsluhující ženy, zvažovali policisté, zda vtrhnout do objektu. Upřednostnili však záchranu malého dítěte před dopadením pachatele. „V souladu s našimi postupy vytvořili bezpečný perimetr kolem herny, aby minimalizovali ohrožení zdraví života nezúčastněných osob,“ vysvětlil Hulan.

Policisté oblast zajistili a vyčkali příjezdu Útvaru rychlého nasazení. Jeho členové dítě z objektu vyvedli ven. „Pachatele policie zatím nezajistila, zásahová jednotka provede prohlídku prostor herny,“ řekl Hulan. Matce i dceři byla podle Hulana poskytnuta psychologická pomoc.Tříletá holčička, kterou matka schovala na toaletě, se podařilo podle Hulana zachránit.

Lidovky.cz, skŠárka Kabátová, rsaRobert Sattler
  • 11Diskuse
Nákup až domů: Vyhrajte poukaz na Tesco Online nákupy
Nákup až domů: Vyhrajte poukaz na Tesco Online nákupy

Soutěžíme o poukázky na nákup Tesco Online nákupy v hodnotě 1500 Kč, 1000 Kč a 500 Kč. Objednaný nákup vám kurýr přiveze až ke dveřím, což si pochvaluje i naše redakce eMimino.cz - otestovali jsme dovoz do práce a uspořádali místo oběda společný piknik.

Najdete na Lidovky.cz