Středa 29. března 2023, svátek má Taťána
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

‚Děti by do školek neměli přivádět prarodiče.‘ Ministerstvo zdravotnictví vydá manuál

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga. foto: ČTK

Praha - Ministerstvo zdravotnictví vydá doporučení pro mateřské školy, jak v nich zajistit provoz. Na středeční tiskové konferenci to řekl koordinátor epidemiologického týmu ministerstva Rastislav Maďar. Na rozdíl od jiných škol, které musely být kvůli šíření nového typu koronaviru zavřené, resort od počátku nechal na zřizovatelích, zda nechají mateřské školy otevřené.
  16:20

Podle Maďara by například děti neměli do školky doprovázet prarodiče, ať už žijí nebo nežijí ve společné domácnosti. Je podle něj potřeba ochránit rizikové skupiny populace, jimiž jsou právě senioři nebo lidé, kteří mají dlouhodobé nemoci, jako jsou cukrovka nebo srdeční potíže.

Pokud umístíte dítě do školní skupiny, nemáte nárok na ošetřovné, řekl ministr Plaga

„Každá školka se musí rozhodnout podle toho, jaké personální kapacity bude mít k dispozici a jaké bude mít možnosti nahradit je alespoň dočasně například studenty v posledních ročnících nebo těmi, kteří se připravují na toto povolání. Pokud nebudou mít ty možnosti, provoz školky nebude z epidemiologického hlediska možný,“ poznamenal Maďar.

Také podle ministra školství Roberta Plagy (ANO) má být manuál podpůrným dokumentem. „Pokud zřizovatel bude schopen zabezpečit standardy, může být mateřská škola otevřená,“ řekl.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat