13. července 2018 15:57, aktualizováno  22:16 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Linkový autobus na Olomoucku narazil do stromu. Zranilo se 11 lidí, někteří těžce

Linkový autobus narazil do stromu u Hraničných Petrovic na Olomoucku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Linkový autobus narazil do stromu u Hraničných Petrovic na Olomoucku. | foto: HZS Olomouc

Hraničné Petrovice (Olomouc) U Hraničných Petrovic na Olomoucku narazil v pátek linkový autobus do stromu. Při nehodě se zranil řidič i všech deset cestujících. Čtyři lidé mají těžká zranění, řekl policejní mluvčí František Kořínek. Všichni zranění už byli převezeni do nemocnic. Žádný ze zraněných nebyl podle záchranářů v ohrožení života. Silnice u Hraničních Petrovic byla několik hodin uzavřena, večer byl provoz obnoven.

Nehoda se stala před 15. hodinou. „Linkový autobus sjel z cesty a narazil do stromu. Řidič zůstal zaklíněný a hasiči ho museli vyprošťovat pomocí hydraulického lisu. V autobuse bylo také deset cestujících a všech deset je zraněno,“ uvedla Hacsiková. Na místě jsou hasiči, záchranáři i policisté. Na místo nehody přiletěl i vrtulník letecké záchranné služby.

„U všech zraněných byl charakter poranění lehký až středně závažný. Jednalo se zejména o pohmožděniny, odřeniny a zlomeniny. Všichni poranění byli předáni ve stabilizovaném stavu a nikdo z účastníků nebyl v ohrožení života,“ uvedl mluvčí záchranné služby Pavel Lampa.

„Hasiči se v prvotní fázi soustředili na vyproštění zraněného řidiče a jeho transport do vrtulníku letecké záchranné služby. Jednotky dále ošetřovaly a transportovaly další zraněné osoby, spolupracovaly se zdravotnickou záchrannou službou a policií,“ dodala Hacsiková.

Policisté na místě vyšetřovali okolnosti nehody a hasiči poté vyprostili havarovaný autobus. „Alkohol u řidiče policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou,“ dodal Kořínek.

Šest zraněných bylo převezeno do Fakultní nemocnice Olomouc, čtyři do Nemocnice Šternberk a jeden pacient byl transportován do Fakultní nemocnice Ostrava-Poruba.

Podle údajů na webu Ředitelství silnic a dálnic ČR autobus havaroval těsně před Hraničními Petrovicemi na silnici číslo 444, která vede z Těšíkova. Na místě zasahovali hasiči ze Šternberku a dobrovolní hasiči z Hraničných Petrovic, Moravského Berouna a Domašova nad Bystřicí.

ČTK, Lenka Čechová

Najdete na Lidovky.cz