14. srpna 2019 17:17, aktualizováno  17:32 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na trať u Mariánských lázní se po nehodě vrátí vlaky. Povolená rychlost bude omezená

Speciální stroje začaly v pondělí ráno u Mariánských Lázní odstraňovat nákladní... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Speciální stroje začaly v pondělí ráno u Mariánských Lázní odstraňovat nákladní... | foto: ČTK

Mariánské Lázně Na opravenou trať u Mariánských Lázní, kterou na konci července poškodila nehoda nákladního vlaku, se vrátí tento čtvrtek 15. srpna po 18:00 vlaky. Dočasně bude v místě nehody snížena rychlost vlaků na 20 kilometrů za hodinu. ČTK to ve středu řekla mluvčí Správy železniční dopravní cesty Radka Pistoriusová.

„Trať je opravená a prošla potřebnými zkouškami. Po dobu konsolidace železničního svršku bude v tomto úseku snížena rychlost na 20 km/h,“ upřesnila Pistoriusová.

V místě nehody, kde 28. července odpoledne vykolejil nákladní vlak vezoucí cisterny s práškovým vápencem, byla před nehodou rychlost stanovena na 30 km/h. Podle záznamu z rychloměru havarovaného vlaku zde ale strojvůdce jel téměř třikrát rychleji.

U Mariánských Lázní začalo 29. července 2019 ráno odstraňování nákladního...
Hlavním cílem je nyní uvolnit kolejiště tak, aby násep mohl posoudit geodet a...

Při nehodě vykolejilo 11 vagonů, které poškodily trať i železniční trakci a část z nich se sesula na násep pod tratí. Hasiči s těžkou technikou nakolik dní nepřetržitě pracovali na tom, aby vagony z kolejí odstranili a mohly začít opravy trati.

Nehoda poškodila asi 200 metrů kolejí a 300 metrů trakčního vedení a způsobila škodu asi za 20 milionů korun. Nebyl ale při ní nikdo zraněn.

Hned po nehodě byl provoz na mezi Mariánskými Lázněmi a Chodovou Planou zastaven a osobní vlaky vystřídala náhradní autobusová doprava. Kvůli stavebním pracím v okolí ale náhradní doprava způsobovala zpoždění proti běžnému jízdnímu řádu.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz