Středa 18. května 2022, svátek má Nataša
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Národní galerii chce vést osm lidí, Knížák chybí

Česko

PRAHA Termín pro podání přihlášek do výběrového řízení na post generálního ředitele Národní galerie v Praze skončil 31. března. Ministerstvo kultury obdrželo osm přihlášek. Podle Renaty Slámkové z tiskového odboru ministerstva byla jedna přihláška vyřazena, protože nesplnila formální náležitosti.

Na rozhodnutí stačí jeden den Členové hodnotící komise obdrží přihlášky anonymně, tedy bez uvedení jmen a dalších osobních údajů, a komise zasedne dle stanoveného harmonogramu 14. dubna 2010.

Ministerstvo ohlásilo, že vzhledem k počtu kandidátů bude na rozhodnutí komise pravděpodobně stačit jeden den. Komise může ministru kultury doporučit jednoho kandidáta, pořadí více kandidátů nebo nemusí doporučit žádného.

Podle zdroje, který si nepřál být jmenován, na ministerstvo dorazily tři přihlášky kandidátů, které oslovilo ministerstvo. Je to historik umění Pavel Fajt, který v současné době přednáší na univerzitě v Berlíně a v Praze, ředitel Moravské galerie Marek Pokorný a šéf Staré sbírky Národní galerie Vít Vlnas.

Galeristka, kurátor a podnikatel Mezi dalšími pěti, kteří zaslali přihlášku, byla Vilma Anýžová, kulturní pracovnice ministerstva zahraničí, galeristka a majitelka Galerie Vernon Monika Burian, kurátor Českého muzea výtvarných umění Richard Drury a Nicole Šťávová z aukční síně Christie’s, která je dcerou kontroverzního podnikatele Josefa Šťávy.

Dalším zájemcem je údajně osoba z ekonomické oblasti, blízká podnikatelským kruhům. Ministerstvo se ovšem odmítlo k těmto jménům vyjádřit. „Nemůžeme k těmto informacím poskytnout žádný komentář,“ uvedla Slámková.

Autor:

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Pro všechny šťastné andílky: Nenechte si ujít testování s Havlíkovou apotékou
Pro všechny šťastné andílky: Nenechte si ujít testování s Havlíkovou apotékou

Trápí vaše miminko opruzeniny, odřeniny od plenek, zarudlá místa, ekzémy a suchá pokožka po koupeli? Otestujte s námi zdarma léčivou mast od...