Úterý 21. března 2023, svátek má Radek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Navigace festivalovými sály

Česko

CineStar Anděl 1. sál, Instinkt - Kino osobností Jako každý rok patří i letos toto kino poctám věnovaným jednotlivým osobnostem filmového světa. V tomto sále jsou proto také nejčastěji uváděny filmy za přítomnosti a s úvodem jejich autorů.

2. sál, Lidové noviny - Bergmanovo kino Sekce Švédský film včera a dnes vybírá různé milníky švédské kinematografie. Pochopitelně dojde i na snímky režiséra a scenáristy Ingmara Bergmana, od něhož byly ale záměrně vybrány spíše méně známé tituly.

3. sál, Rádio Impuls - Kino Latinské Ameriky Nekonečná zásoba příběhů plných pohnutých i bizarních osudů, bezbřehá vypravěčská fantazie, ale také smysl pro každodenní realitu, soucit s lidským utrpením, odvaha jít nevyšlapanými cestami a pouštět se do experimentů, to vše charakterizuje současné latinskoamerické filmy.

4. sál, Graffitti Networks - Gay a lesbické kino Sekci Jiný břeh tvoří tento rok sedm filmů reprezentujících různorodost současné queer kinematografie a pocta autorské dvojici Ducastel&Martineau, kteří si přijedou své snímky včetně novinky Strom a les uvést osobně.

5. sál, Panasonic - Kino proti proudu Pochoutkový cinefilní sál uvede poctu stylu Jima Jarmusche Konec Roberta Mitchuma nebo českého zástupce, nezávislý snímek Normalis režiséra Jana Wolfa.

6. sál, Deník Metro - Švédské kino K historickým milníkům švédské kinematografie v sále číslo dva se připojuje také kolekce současné filmové tvorby z této země, např. snímek Věčné okamžiky Jana Troella.

7. sál, Emirates - Asijské kino Letošní jádro sekce Asijské panorama tvoří čtveřice titulů z Číny, která ilustruje současné tendence tamní kinematografie. Vedle toho zaslouží vyzdvihnout česká premiéra posledních dvou titulů mistra jihokorejského nezávislého filmu Hong Sang-sooa Ha ha ha a Okin film.

8. sál, Metrostav - Mexické kino Mexická kinematografie si díky svým kvalitám a pestrosti letos vysloužila vlastní sekci. Jak se v Mexiku žije, ukazuje třeba film Abel režiséra Diega Luny o jednom ze silných současných témat: otec chlapce Abela odchází do USA, a devítiletý hoch proto přestává mluvit...

9. sál, Nova Cinema - Made in USA Filmové hity nezávislých amerických tvůrců i kvalitní produkce hollywoodských studií se setkávají v devátém sále multikina CineStar. Z promítaných filmů v jedné z nejoblíbenějších sekcí festivalu stojí za zmínku určitě Město herce a režiséra Bena Afflecka nebo snímek podle skutečných událostí, odkrývající život amerických tajných služeb, Fair Game.

10. a 11. sál, ERA - Světové panorama V obou největších sálech se promítá výběr festivalových titulů z celého světa. Panorama vede z Gruzie do Británie a z Evropy do Afriky.

12. sál, MALL. CZ - Kino nové Evropy Tady se soutěží! Sem bude na své projekce nejčastěji chodit 33členná porota, která jednomu z mladých evropských filmů udělí Grand Prix festivalu.

Kino Konvikt - Ponrepo Promítací síň Národního filmového archivu letos obsadily filmy vyrobené v barrandovských filmových studiích. Přijít můžete jak na raný němý film, tak i na fenomenální Danu Medřickou v jedné z rolí filmu Zde jsou lvi.

Letiště Praha: Terminál 2 Filmy o letcích a letištích, navíc na Letišti Praha. Představení přímo v odletové hale letiště nabídnou akčního Clinta Eastwooda i české filmy nejrůznějších žánrů a data výroby.