Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

Pardubice rozjely vítěznou sérii

PRAHA Až v poslední dvacetiminutovce přišel brankář Dominik Hašek o první čisté konto vychytané po svém návratu do hokejové extraligy.

Jeho Pardubice nakonec mohly být rády, že uhájily těsné vítězství 3:2 proti vedoucím Vítkovicím.

Východočeši naplno bodovali už potřetí za sebou. Lídr nejvyšší soutěže utrpěl teprve druhou porážku v sezoně, ale po prohře v Českých Budějovicích nebodoval na ledě soupeře už podruhé za sebou. V druhém včerejším utkání předvedla vynikající druhou třetinu Slavia, v níž si vypracovala třígólový náskok nad Libercem. Dvěma brankami se na výhře Pražanů podílel nejproduktivnější hráč soutěže Roman Červenka, v brance hostů podruhé nastoupil Slipčenko.

Vsouboji trenérů, kteří spolu ještě do minulé sezony vedli Slavii, tak uspěl Vladimír Růžička nad svým dlouholetým asistentem Jiřím Kalousem, jenž v létě převzal Liberec.

***

Liberec - Slavia 2:5. Branky a nahrávky: 17. V. Nedorost (Víšek, Kašpařík), 47. P. Nedvěd (Hunkes) - 23. Endál (Vondrka), 30. Červenka (Vašíček), 32. Vašíček (D. Hruška, Beránek), 39. Červenka (V. Růžička ml.), 59. Vondrka (Slipčenko). Rozhodčí: Fraňo, Hradil - Kis, Pavlovič. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5434. Třetiny: 1:0, 0:4, 1:1. Pardubice - Vítkovice 3:2. Branky a nahrávky:

25. Klejna (Divíšek, Rákos), 30. P. Sýkora (Špirko), 58. Zohorna (Koukal, Kočí) -41. Kvapil (Krenželok), 58. Svačina (Ujčík). Rozhodčí: Stricker (Švýc.), Šindler - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 7105. Třetiny: 0:0, 2:0, 1:2. Dnešní program - 17.00 Zlín - České Budějovice, Třinec - Litvínov, 17.30 Mladá Boleslav - Kometa Brno, 18.00 Sparta Praha -Kladno, 18.10 Karlovy Vary - Plzeň (ČT4).

14. HC Kometa Brno 10 0 0 1 9 17:43 1

Pozn.: Za názvem klubu jsou počet odehraných zápasů, výhry, výhry v prodloužení, prohry

v prodloužení, prohry, skóre a získané body.