3. září 2018 21:07, aktualizováno 4. 9 8:33 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Požár bývalého podniku Tesla způsobil škodu 5 milionů. Jeden člověk byl zraněn

Zásah hasičů - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zásah hasičů - ilustrační foto. | foto: HZS Pardubického kraje

HRADEC KRÁLOVÉ Požár v noci na úterý v bývalém podniku Tesla v Hradci Králové v ulici Víta Nejedlého způsobil podle předběžného odhadu škodu asi za pět milionů korun. Původní odhad škody činil přes milion korun. Jeden člověk byl při požáru lehce zraněn, řekla mluvčí krajských hasičů Martina Götzová. Požár likvidovalo pět jednotek hasičů. Policie v pondělí uvedla, že příčinou ohně by mohla být technická závada.

Oznámení o požáru výrobní technologie hasiči přijali v pondělí v 19:43. „Požár vznikl v nejvyšším, čtvrtém patře budovy, kde se v tu chvíli nacházeli zaměstnanci ve výrobě. Všechny osoby se stihly před rozšířením požáru evakuovat,“ uvedla mluvčí hasičů.

Kvůli tomu, že v budově byly různé chemikálie a při požáru hořelo hodně různých materiálů, museli hasiči zasahovat v dýchací technice. „I z toho důvodu byl na místo zásahu povolán protiplynový kontejner, kde mají hasiči v zásobě dostatek dýchací techniky, kterou si průběžně po dobu zásahu vyměňovali,“ řekla mluvčí.

Oheň hasiči dostali pod kontrolu před 21:00. Následně se zaměřili na vyhledání a uhašení skrytých ohnisek. Zakouřený objekt hasiči odvětrali pomocí přetlakové ventilace. Dohled nad požářištěm pak měla jedna jednotka dobrovolných hasičů.

„Na místě začal pracovat bezprostředně po zahájení zásahu také vyšetřovatel hasičů. Další průzkum požářiště se uskuteční po jeho vychladnutí dnes,“ řekla mluvčí.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz