Sobota 10. června 2023, svátek má Gita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nehorázná banda srabů, nadává Pohlreich kvůli videu proti Fischerovi

Česko

  17:50
"Nevím, proč by měl vzniknout pocit, že mi pan Fischer vadí. Je to nehoráznost," stěžuje si v rozhovoru pro server Lidovky.cz Zdeněk Pohlreich na video "Želé na Hrad," se kterým přišlo sdružení Dekomunizace.

Zdeněk Pohlreich (52), šéfkuchař a průvodce pořadem Ano, šéfe. foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

Autoři klipu použili sestřihy z oblíbeného pořadu Ano šéfe!, ovšem bez Pohlreichova vědomí. Ve videoklipu je Pohlreichovi naservírován talíř s oblíbeným amarounovým želé, známým pokrmem ze seriálu Návštěvníci. Šéfkuchař nad tradičními lahůdkami české kuchyně nešetří expresivními výrazy. O videu nevěděla ani televize Prima, ta se ale rozhodla celou věcí nezabývat.

Jadrný slovník Zdeňka Pohlreicha

Vážení čtenáři, rozhovor se Zdeňkem Pohlreichem jsme nijak neupravovali, protože expresivní výrazové prostředky k němu zkrátka patří.

Lidovky.cz: Budete žádat náhradu škody za to, že vás sdružení Dekomunizace využilo k tomu, aby voliče odradilo od volby Jana Fischera?
Vlastně nevím, přeposlal jsem video svému právníkovi a uvidím, co mi na to řekne. Já se v tom nevyznám. Poradím se a pokud to půjde, budu požadovat náhradu škody.

Lidovky.cz: Prima se právně bránit nebude, překvapuje vás to?
Nedivím se, že jim to je jedno. Museli by se soudit s každým druhým.

PSALI JSME:

Lidovky.cz: A přijde vám v pořádku, že sdružení použilo vaši osobu?
Mně to přijde neuvěřitelný, ale zase v Český republice už mě toho moc nepřekvapí. Považuju to za totální nehoráznost. Nejvíc mi na tom vadí ta podstata, že si Češi tuhle komunistickou habaďuru hrajou už šedesát let. Víc nebo míň. Myslím, že pan Fischer je celkem slušnej člověk a tohle mi přijde jako hon na čarodějnice. Jak si tohle může někdo dovolit? Co si ty sráči myslej, co si tyhle idioti vůbec můžou dovolit? Nejenom vůči mě, ale také vůči Fischerovi.

Lidovky.cz: Sdružení Dekomunizace se zaměřuje na oslabení vlivu KSČM ve společnosti...
Takhle se tady dělá politika? V parlamentu sedí komanči už dvacet pět let a nikomu to nevadí. Proč se s nima nevypořádali na začátku devadesátých let? To všem spadlo srdce do kalhot. A teď bijou na poplach? Nechápu, proč by měl vzniknout pocit, že mi pan Fischer vadí. Jak někdo může beztrestně poškozovat moje podnikání? Třeba to může dopadnout tak, že lidé, kteří sympatizují s panem Fischerem mohou z nějakého důvodu začít moje podnikání ignorovat. Mám toho plné zuby.

Lidovky.cz Takže vaše sympatie si sdružení patrně nezískalo.
Tyhlety umělecký iniciativy, mluvkové bez peněz. Bez ničeho. Jako ať jdou do prdele všichni. Si myslej, že je tady někdo zvědavej na hereckou a uměleckou politiku? Ať se podívaj, jak to dopadlo, buzeranti. Mě se prezidenská volba netýká, nejdu tam, není to moje věc, nezajíma mě to. Když to jsou takový hrdinové, ať se vedle toho nechají vyfotit sami, ne? Všetečkové. V týhle zkurvený zemi je to stejně jedno. Tohle je nějaká banda srabů, co nemaj ani korunu. Vemte si na dlani chlup.

Co je sdružení Dekomunizace?

Cílem sdružení Dekomunizace, o.s. je zbavit Komunistickou stranu a její členy podílu na moci v České republice neustálým nenásilným připomínáním zločinů této ideologie veřejnosti, protože přímo pokračuje ve stopách předlistopadové KSČ a nikdy se od jejích skutků nedistancovala, naopak se k jejímu odkazu na svých akcích zcela nepokrytě nadále hlásí.

Prostředkem k tomuto cíli bude poskytování informací dostupnými prostředky, pořádání kulturních a osvětových akcí, které by měly přispívat ke zvýšení právního vědomí naší společnosti. Za tímto účelem bude taktéž spolupracovat se státními i nestátními tuzemskými i zahraničními institucemi, spolky i jednotlivci. Provoz Dekomunizace, o.s. bude financován z vedlejších činností sdružení, zejména výroby a prodeje reklamních předmětů, jako jsou trička, samolepky, plakáty a podobně.

zdroj: dekomunizace.cz

Autor: