25. dubna 2019 22:19 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policie ví, kdo hajloval na demonstraci SPD. Bude prověřovat záznamy z akce

Demonstraci proti "diktátu Evropské unie" uspořádala SPD 25. dubna 2019 na... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Demonstraci proti "diktátu Evropské unie" uspořádala SPD 25. dubna 2019 na... | foto: ČTK

Praha Policisté zjistili totožnost muže údajně hajlujícího na dnešní akci hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) v Praze. Policie to uvedla na Twitteru. Snímky muže se objevily na sociálních sítích. Policisté sdělili, že budou prověřovat záznamy z akce a případné protiprávní činy řešit. V Praze se dnes střetli příznivci a odpůrci SPD. Lidi demonstrující proti SPD policisté z místa akce vytlačili. Deset lidí zadrželi za neuposlechnutí výzvy úřední osoby.

„Policie průběh dnešních akcí monitorovala a pořízené záznamy bude pečlivě vyhodnocovat. Stejnou pozornost budou policisté věnovat i příspěvkům na sociální síti a zjištěná protiprávní jednání řešit dle zákona,“ oznámili policisté. „Pozornosti kriminalistů neunikl ani onen ‚hajlující‘ chlapík v zeleném baretu. Jeho totožnost už policisté znají,“ doplnili.

SPD ve čtvrtek odpoledne na Václavské náměstí v Praze pořádala při příležitosti zahájení kampaně pro evropské volby demonstraci proti „diktátu Evropské unie“. Akce se podle odhadů ČTK zúčastnilo několik stovek lidí. V dolní i horní části náměstí se shromáždili také názoroví odpůrci SPD, kteří se snažili akci hnutí přehlušit.

25.dubna 2019 v 18:32, příspěvek archivován: 25.dubna 2019 v 22:15

Guy in military unitorm with Czech flag is performing Nazi salute during extreme right @m_lepen @matteosalvinimi manifestation in Prague. Meanwhile policie is arresting antifascists. @115Kolektiv #AntiFascista #prague #nopasaran https://t.co/tsHQhWXcPl

„V horní části Václavského náměstí desítky osob vytrvale narušují průběh řádně oznámené akce, a to i přes opakované policejní výzvy. Policisté jsou nuceni použít donucovací prostředky,“ sdělila policie. Deset lidí policisté zadrželi kvůli neuposlechnutí výzvy úřední osoby, podle policie nebyl při zásahu nikdo zraněn.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz