25. dubna 2019 22:19 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policie ví, kdo hajloval na demonstraci SPD. Bude prověřovat záznamy z akce

Demonstraci proti "diktátu Evropské unie" uspořádala SPD 25. dubna 2019 na... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Demonstraci proti "diktátu Evropské unie" uspořádala SPD 25. dubna 2019 na... | foto: ČTK

Praha Policisté zjistili totožnost muže údajně hajlujícího na dnešní akci hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) v Praze. Policie to uvedla na Twitteru. Snímky muže se objevily na sociálních sítích. Policisté sdělili, že budou prověřovat záznamy z akce a případné protiprávní činy řešit. V Praze se dnes střetli příznivci a odpůrci SPD. Lidi demonstrující proti SPD policisté z místa akce vytlačili. Deset lidí zadrželi za neuposlechnutí výzvy úřední osoby.

„Policie průběh dnešních akcí monitorovala a pořízené záznamy bude pečlivě vyhodnocovat. Stejnou pozornost budou policisté věnovat i příspěvkům na sociální síti a zjištěná protiprávní jednání řešit dle zákona,“ oznámili policisté. „Pozornosti kriminalistů neunikl ani onen ‚hajlující‘ chlapík v zeleném baretu. Jeho totožnost už policisté znají,“ doplnili.

SPD ve čtvrtek odpoledne na Václavské náměstí v Praze pořádala při příležitosti zahájení kampaně pro evropské volby demonstraci proti „diktátu Evropské unie“. Akce se podle odhadů ČTK zúčastnilo několik stovek lidí. V dolní i horní části náměstí se shromáždili také názoroví odpůrci SPD, kteří se snažili akci hnutí přehlušit.

25.dubna 2019 v 18:32, příspěvek archivován: 25.dubna 2019 v 22:15

Guy in military unitorm with Czech flag is performing Nazi salute during extreme right @m_lepen @matteosalvinimi manifestation in Prague. Meanwhile policie is arresting antifascists. @115Kolektiv #AntiFascista #prague #nopasaran https://t.co/tsHQhWXcPl

„V horní části Václavského náměstí desítky osob vytrvale narušují průběh řádně oznámené akce, a to i přes opakované policejní výzvy. Policisté jsou nuceni použít donucovací prostředky,“ sdělila policie. Deset lidí policisté zadrželi kvůli neuposlechnutí výzvy úřední osoby, podle policie nebyl při zásahu nikdo zraněn.

ČTK