23. prosince 2017 11:41 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Řidič jel po dálnici D10 v protisměru a způsobil nehodu, z místa ujel

(ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy (ilustrační snímek) | foto: ČTK

MLADÁ BOLESLAV Dosud neznámý řidič způsobil v pátek odpoledne nehodu na dálnici D10, když jel v protisměru. Střetl se s protijedoucím autem, které jelo od Prahy směrem na Liberec. Při havárii se nikdo nezranil, řidič auta, které jelo v protisměru, ale z místa nehody ujel.

Policie proto hledá svědky, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová. Podobné nehody, které způsobí řidič jedoucí na dálnici v protisměru, ale nejsou ojedinělé a často končí tragicky.

Podle lidí, kteří událost oznámili, jelo v protisměru pravděpodobně osobní auto, které mělo na střeše střešní nosič, takzvanou rakev. „Jeden z oznamovatelů uvedl, že se zřejmě jedná o vozidlo Škoda Felicia a jiný oznamovatel uvedl, že o vozidlo Škoda Octavia,“ řekla Richterová. Policie podle ní přijala celkem šest oznámení o jízdě tohoto vozu v protisměru.

Policie hledá svědky

Policisté nyní hledají svědky, kteří by jim pomohli neznámého řidiče vypátrat. Lidé se mohou obracet na linku 158 či na dopravní policisty z Mladé Boleslavi na telefonním čísle 974 877 255 nebo 702 207 848.

S jízdou auta v protisměru se policisté setkali například i 10. prosince na dálnici D35 ve směru z Olomouce na Mohelnici. Muže policisté stíhali, zastavila ho až nehoda v Zábřežské ulici v Mohelnici, kdy narazil do směrových sloupků. Ani v tomto případě nebyl nikdo zraněn.

Tragicky ale skončila nehoda na přelomu listopadu a prosince, kdy jednaosmdesátiletý muž zemřel při nehodě v pražské Cínovecké ulici. Na silnici, která je pokračováním dálnice D8, najel se svým osobním vozem do protisměru a čelně se srazil s jiným osobním autem. Jeho třiašedesátiletý řidič byl zraněn

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
INŽENÝR KVALITY S NĚMČINOU

Advantage Consulting, s.r.o.
Ústecký kraj
nabízený plat: 45 000 - 65 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz