Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Senátor Kladívko podal vysvětlení policii, nebyl z ničeho obviněn

Česko

  15:51
PRAHA - Senátor Tomáš Kladívko (ODS), jehož byt a kancelář v úterý prohledali policisté, byl pozván na policii, aby podal vysvětlení. Nebyl z ničeho obviněn, sdělil potom mluvčí ODS Jiří Sochor.

Senátor Tomáš Kladívko foto: Hynek GlosLidové noviny

Podle něj Kladívko o případu nechce hovořit, protože vyšetřování stále pokračuje. Uvedl jen, že kauza nesouvisí s "medializovanými" případy, tedy s nedávným zásahem v úřadu vlády.

"V tuto chvíli (Kladívko) není z ničeho obviněn, natož obžalován, ani nečeká, že by se tak stalo," uvedl Sochor.

Čtěte více o úterní prohlídce Kladívkova bytu:

Senátor ve středu potvrdil novinářům informace, že policisté si odnesli mimo jiné jeho počítač a mobilní telefon. "Myslím, že to určitě nemá souvislost s Vojenským zpravodajstvím ani s pražskými kauzami (podnikatelů Romana Janouška a Iva Rittiga)," uvedl už ve středu Kladívko.

Kladívko také popřel informace, že by policie prohledala i jeho kancelář v sídle horní komory. Senátní tisková tajemnice Eva Davidová na dotaz ve středu uvedla, že policie ani jiný z orgánů činných v trestním řízení o prohlídku nepožádaly.

Pětapadesátiletý Kladívko byl do horní komory zvolen v roce 2008. Je předsedou senátní volební komise a členem jeho výboru pro zahraničí, obranu a bezpečnost. Ve výborech pro obranu a bezpečnost, předsedal také sněmovní komisi pro kontrolu použití sledovací techniky Policií ČR.

Autoři: ,