9. února 2019 13:37 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Silný vítr udeří na Moravě, v neděli večer i na západě. Lidé mají zajistit okna a jezdit opatrně

Sněžení a vítr - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sněžení a vítr - ilustrační foto. | foto: Reuters

Praha V Česku bude silný vítr foukat i během neděle, a to na východě a severovýchodě území. V neděli večer a v pondělí ráno pak meteorologové očekávají větrno také v západní polovině Čech. Dál platí výstraha před silným větrem během pondělku ve Frýdlantském výběžku a v oblasti Jeseníků a Beskyd. Tam by měl ale vítr během pondělního odpoledne a večera postupně slábnout. Vyplývá to z varování Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

„Během nedělního dopoledne nejdříve na východě a severovýchodě území a k večeru i v západní polovině Čech začne foukat čerstvý jižní až jihovýchodní vítr,“ uvedli meteorologové. Místy s nárazy by mohl dosáhnout rychlosti 55 až 70 kilometrů za hodinu, na horách 70 až 110 kilometrů v hodině. Později odpoledne a večer se bude měnit na jihozápadní.

Výstraha před silným větrem platí v neděli od 10:00 do 23:00 pro Moravskoslezský kraj a část Zlínskéjho kraje a večer pak od 19:00 také pro Prahu, Plzeňský, Karlovarský, Ústecký a Liberecký kraj a části Středočeského a Jihočeského kraje. Pro tyto regiony trvá výstraha až do pondělních 09:00.

Meteorologové v souvislosti s tím lidem doporučují, aby zajistili okna, dveře a předměty, které mají venku volně uložené. Na horách by měli omezit túry zejména do hřebenových partií. Řidiči by měli jezdit maximálně opatrně.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!