Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

SK Kladno 2:1 Bohemians 1905

Branky: 9. Čáp, 44. Jeslínek - 39. Matůš. Rozhodčí: Kocián - Filgas, Dobrovolný. ŽK: Kúdela, Zachariáš - Matůš, Ordoš, Lukáš. Diváci: 3725. Poločas: 2:1.

Kladno: Pavlík - Bartoš, Farbák, Killar, Čáp -Dočkal (65. Zoubele), Gecov, Szabo, Kúdela (86. Hoffmann) - Jeslínek (90. Semerák), Zachariáš.

Bohemians: Sňozík - Marek, Rada, Lukáš, Šmarda (27. Kunášek) - Adam, Slezák (54. Ordoš), Hašek, Růžička - Matůš (63. Škoda), Bartek.

Třetí vítězství si připsalo Kladno, které zdolalo 2:1 Bohemians 1905. Všechny branky padly v prvním poločase, za domácí skórovali Čáp a Jeslínek, gól Pražanů vstřelil Matůš. Před začátkem zápasu začalo sněžit, s náročnými podmínkami se lépe vyrovnali domácí. Už v 9. minutě je dostal do vedení Čáp: jeho rána z trestného kopu z 32 metrů se odrazila od tyče a skončila za zády Sňozíka. Za dvě minuty mohli hosté vyrovnat; míč se ve vápně dostal k Matůšovi, který střelou po zemi těsně minul pravou tyč. V 39. minutě

se ale Matůš nemýlil, když využil chyby brankáře Pavlíka. Hosté se neradovali dlouho, minutu před odchodem do kabin Čáp poslal míč do středu hřiště na Szaba, ten prodloužil na Jeslínka, na jehož technickou střelou Sňozík nedosáhl. Závěr zápasu pokazili hostující fanoušci. Po jedné z akcí v pokutovém území je rozzlobilo, že rozhodčí neodpískal penaltu, začali na plochu házet sedačky a bili se s pořadateli. Uklidnění přišlo až po zásahu policie. V nastavení mohl hostům zajistit alespoň remízu Adam, trefil však jen tyč.

TRENÉŘI PO UTKÁNÍ Jaroslav Šilhavý: „Za výkon patří hráčům uznání. Po nešťastném vyrovnání nás zachránil střelec Jeslínek.

Václav Hradecký: „Konečně jsme venku dali gól, ale body opět nezískali. “ Zaplatili jsme za špatný začátek.“