Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sparta nabírá sílu ve sněhu

Česko

Letenský klub potvrdil na soustředění v Krkonoších, že dál nepočítá s Doškem a Voříškem

ŠPINDLERŮV MLÝN V prvoligové tabulce je po podzimu dělí hrozivých deset bodů, ale ve Špindlerově mlýně k sobě mají mnohem blíž. Blíž, než byste čekali.

Fotbalisté Sparty na kondičním soustředění v Krkonoších spřádají plány, jak na jaře předstihnout Slavii, a přitom mají svého rivala hned za kopcem. „Dokonce se míjíme v našem hotelu, kam slávisté jezdí na regeneraci,“ usmíval se hlavní kouč Jozef Chovanec.

V nadmořské výšce vede Slavia, v počtu hvězdiček hotelu Sparta. V náročnosti přípravy je to však mezi oběma pražskými kluby nerozhodně. „Neběháme dlouhé trasy, ale spíš kratší a s větší zátěží,“ všiml si útočník Jiří Jeslínek.

Včera dopoledne například sparťané rozestavěli barevné kužely do hlubokého sněhu v prudkém svahu, hráči se rozdělili do tří skupin a hodinu a půl vybíhali v krátkých sprintech nahoru a dolů.

Jednou na čas, jindy s závažím na zádech. „Jedem, jedem, Bono! Máš to za 2,94,“ hlásil první trenér Martin Hašek čas útočníkovi Wilfriedovi. „Ježišmarja,“ ulevil si nad špatným výsledkem fotbalista z Pobřeží slonoviny.

Hlavní kouč Chovanec postával pod kopcem, hráče sledoval, ale do tréninku nezasahoval.

„Pro mě je zimní příprava klíčem k dobrým výkonům na jaře,“ říkal záložník Patrik Berger, který se v přípravě na horách potí po čtrnácti letech. „Zimní přípravu jsem zažil ještě v Dortmundu, ale tam to nebylo tak dlouhé a náročné.“ Na soupisce má být 23 hráčů Zatímco první cíl - zlepšit kondici - mají sparťané už částečně za sebou, dosažení toho druhého se stále oddaluje. Slibované změny v kádru jsou i dva týdny po startu zimní přípravy jen kosmetické.

Spartu zatím opustili jen útočník Slepička, záložník Kúdela a naposledy gólman Zich, který ze soustředění odjel do Jablonce, kde bude hostovat. „Stále čekáme, jak dopadnou jednání s posilami. Věci jsou v běhu,“ vysvětlil Chovanec.

Jistotu, že s nimi Sparta nepočítá, mají ze současného kádru jen obránce Petr Voříšek a útočník Libor Došek. První si hledá angažmá, druhý jedná o svém odchodu na Žižkov. „Chceme přivést jednoho útočníka, ale nejprve musí odejít Libor. Šest útočníků mít nemůžeme,“ uvedl sparťanský kouč.

Letenští jednají o příchodu jednoho záložníka a rakouského stopera Niklase Hohenedera, ale jednání s Lincem váznou. „S hráčem jsme domluveni, ale teď řešíme s klubem odstupné,“ řekl Chovanec.

Do jarní části má jít podle něj Sparta s třemi gólmany a dvaceti hráči do pole. „Současný kádr rozhodně silnější než ten podzimní ještě není,“ přiznal kouč.

Autor:

Kompletní péče o pleť v jedné tyčince? Podle Manufaktury to jde
Kompletní péče o pleť v jedné tyčince? Podle Manufaktury to jde

Na cestách může být péče o pleť a pokožku náročná. Abyste s sebou nemusela neustále nosit denní a noční krém, sérum, balzám či masku, přišla...