Pondělí 16. května 2022, svátek má Přemysl
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Žokej Váňa prohrál již třetí souboj o senátní křeslo. Za Horníkem se krčí s 33 procenty

Česko

  16:09
PRAHA - Osminásobný vítěz Velké pardubické Josef Váňa (ANO) se do Senátu nedostane. V karlovarském „dostihu“ měl i v druhém kole lepší výchozí pozici současný senátor a starosta Božího Daru Jan Horník (STAN), který získal více než 66 procent. Jde o tak o již třetí neúspěšný boj úspěšného žokeje o křeslo v horní komoře Parlamentu.

Žokej Josef Váňa sleduje dostihy, které se konaly 9. října v Pardubicích v rámci programu před 126. Velkou pardubickou steeplechase. foto: MAFRA - Dan MaternaMAFRA

Dostihová legenda Váňa se svého senátorského snu až do poslední chvíle nechtěl vzdát a možnost účastnit se předvolebního boje bral jako šanci, kterou chtěl naplno využít.

Senátní volby 2016

Ve volebním okresu Karlovy Vary, který patří podle statistik o volební účasti k těm nejslabším, však hlasy voličů rozhodly o jiném vítězi senátorského souboje. Lidé dali jasně najevo, že v horní komoře Parlamentu si přejí spíše jeho soka, současného senátora a starostu Božího Daru Jana Horníka (STAN).

Slavný žokej Josef Váňa (za ANO) dostal v prvním kole 19 procent, zatímco jeho protivník do finále postoupil s více než 23 procent všech hlasů. Druhé kolo senátních voleb ale jejich pozice ukázalo mnohem jasněji. V něm se Váňa krčí za tahounem duelu Horníkem s pouhými 33 procenty.

U slavného žokeje mohla jeho trnitou cestu k senátnímu křeslu ukončit především absence silné, či spíše jakékoli kampaně. Tu zástupce „celebrit“ mezi kandidáty moc nevedl. Schovával se hlavně za akcemi hnutí ANO.

Absence kampaně

Jak ale již dříve uváděl, jako osminásobný vítěz Velké pardubické se chtěl zaměřil hlavně na téma sportu. Mládež podle něj v dnešní době už nemá o pohyb zájem, sportovní aktivity pro mladé nejsou dostatečně financovány. Právě na to se chtěl podle jeho dřívějších vyjádření zaměřit.

Kromě toho Váňa již několikrát úspěšně kandidoval v komunálních volbách ve městě Chyše na Karlovarsku. Poprvé už roku 2002 jako nezávislý kandidát, kdy se dostal do zastupitelstva, což se mu podařilo i v letech 2006, 2010 a 2014. Získal funkci druhého místostarosty. Díky preferenční hlasům se i nyní dostal do krajského zastupitelstva.

Autor:

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Češi řeší, čím topit. Proč bychom se neměli zbavovat plynového kotle?

Premium Plynu pro domácnosti by mělo být dosti při přerušení dodávek z Ruska. Nedostatkový plyn sice zdražuje, ale rychlý...

I vysokoškolák může být blbý, říká obávaný lovec z Novy Doktor Vševěd

Premium Na úspěchu televizní soutěže Na lovu má Jiří Martínek velký podíl. Diváci žasnou nad jeho znalostmi. On žasne taky –...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat