Pondělí 17. února 2020svátek má Miloslava 3 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Janoušek bude dál stíhaný za úmyslné zranění, míní žalobkyně

Kmotr Roman Janoušek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kmotr Roman Janoušek | foto:  František Vlček, Lidové noviny

PRAHA Advokát Romana Janouška odcházel od středečního výslechu ženy, kterou jeho klient v opilosti srazil svým porsche, velmi spokojený. Ta totiž uvedla, že ji Janoušek nesrazil úmyslně. Dnes už ale asi advokát takovou radost nemá. Státní zástupkyně vzkázala, že Janoušek bude dál stíhaný za úmyslné zranění.

"Nejsou ještě hotové všechny výpovědi a ani rekonstrukce. Překvalifikování tak není na pořadu dne," řekla LN státní zástupkyně Jitka Rybenská.

ČTĚTE VÍCE:

Podle ní není zvykem, aby se trestný čin měnil z úmyslného na neúmyslný na základě jednoho svědectví. "Tento krok nedělám na základě jedné výpovědi a navíc uprostřed řízení," dodala státní zástupkyně.

Ženu vyslýchali čtyři hodiny

Janoušek je obviněný za těžké ublížení na zdraví a řízení pod vlivem návykové látky. Za to mu hrozí až deset let za mřížemi. Pokud by byl ale nakonec jeho čin překvalifikován na neúmyslný, čekal by ho nižší trest, a to maximálně ve výši pěti let.

K rekonstrukci nehody, při které na konci března Janoušek pod vlivem alkoholu jednapadesátiletou ženu vietnamské národnosti srazil a od nehody, by mělo dojít za tři týdny.

Ženu včera v Praze vyslýchali přes čtyři hodiny policisté z královéhradeckého kraje. Otázky ale pokládala i státní zástupkyně Jitka Rybenská. Výslechu se také zúčastnil Janouškův advokát Vít Široký.

Michaela Těšínská

Autor

Michaela Těšínskámichaela.kabatova@lidovky.czČlánky
Premium

Nejhorší jsou opilí pasažéři. Letět v Maxu bych se bála, říká blogující letuška

Letuška Magdaléna Škardová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Být letuškou či stewardem je snem mnoha dětí. Přesně takový dětský sen si splnila Magdaléna Škardová z Brna. Poté, co...

Premium

Opustil ji manžel, mentorka i její hlas. Bojovnice Radůza však tvoří dál

Radůza při koncertu v pražském divadle Dobeška (22. ledna 2019) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Významná česká písničkářka Radka Vranková se může pyšnit i jinými úspěchy. Je výbornou spisovatelkou a rovněž matkou....

Premium

Koho čeká láska a koho rozchod. Jaký bude rok 2020 ve vztazích?

S muži je to někdy náročné, ale díky nim je ten život o něco zajímavější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Člověk je společenský tvor a je v životě spokojený podle toho, jak se mu daří ve vztazích s druhými lidmi. Potřebuje...

TIP: Jak vybrat hračky, které jsou nejen zábavné, ale také bezpečné
TIP: Jak vybrat hračky, které jsou nejen zábavné, ale také bezpečné

Hračka musí být pro dítě bezpečná. Jestli tomu tak opravdu je, vám prozradí její obal. Nemusíte ani luštit drobná písmena, jen se naučte rozpoznávat znaky, které bezpečnost garantují.