Pátek 3. prosince 2021, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Šumava rallye: Pech těsně předstihl Krestu

Česko

KLATOVY Až závěrečná rychlostní zkouška rozhodla o tom, že vítězem Šumava rallye Klatovy se stal Václav Pech.

Pilot mitsubishi v posledních metrech předstihl o 1,4 sekundy obhájce prvenství Romana Krestu, který vedl od prvního testu, a ovládl druhý podnik mezinárodního mistrovství České republiky v automobilových soutěžích.

Kresta s vozem Peugeot 207 S2000 přišel už v sobotu vinou defektu o více než minutový náskok, přesto vedení neztratil a etapu vyhrál s náskokem 17 sekund.

Poslední soutěžní den zahájil dvěma nejrychlejšími časy a vybudoval si až půlminutový náskok. Na třetím testu prohrál s Pechem jen o desetiny, ale na zbývajících dvou kvůli technickým problémům zpomalil a pokaždé za ním zaostal o patnáct sekund.

Kresta je dál v čele pořadí „Pravděpodobně šlo o vadný senzor, vinou kterého nám od poloviny předposlední zkoušky a v té závěrečné klesal výkon motoru,“ řekl Kresta. Těsná porážka ho mrzela. „Na druhou stranu šampionát přece ještě nekončí,“ dodal Kresta, který v součtu s vítězstvím na nedokončené Valašské rallye nadále vede průběžné pořadí seriálu.

Pech se vyhoupl na druhou příčku, na Krestu ztrácí 14 bodů. Na Šumavě zvítězil podruhé a navázal na triumf z roku 2007. „Od začátku dnešního dne jsme do toho šli naplno, protože v boji s Pavlem Valouškem šlo opravdu o každou vteřinku. A ta se nám nakonec moc hodila,“ řekl Pech. čtk Výsledky: 1. Pech, Uhel (Mitsubishi Lancer EVO IX) 1:57:46,8, 2. Kresta, Gross (Peugeot 207 S2000) -1,4, 3. Valoušek, Hrůza (Mitsubishi Lancer EVO IX). Pořadí MČR po 2 ze 7 soutěží: 1. Kresta 81 b., 2. Pech 67, 3. Valoušek 41, 4. Kopecký (Škoda Fabia S2000) 39, 5. Běhálek 25.

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...