Pondělí 30. ledna 2023, svátek má Robin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Titul Miss ČR získala Zuzana Jandová

Česko

  9:07
BRNO - Novou Miss České republiky se stala dvacetiletá modelka z Karviné Zuzana Jandová. Je to v pořadí již 20. vítězka soutěže, v jejímž čele doposud stál prezident Miloslav Zapletal, který ve funkci končí.

Miss České republiky 2008 Zuzana Jandová (uprostřed). Vlevo první vicemiss Zuzana Putnářová, vpravo druhá vicemiss Kristýna Lebedová. foto: ČTK

Titul první vicemiss si z brněnského Bobycentra odnesla dvaadvacetiletá studentka z Ostravy Zuzana Putnářová a druhou vicemiss porota zvolila devatenáctiletou studentku ze Zlína Kristýnu Lebedovou. Jubilejní finále sledovaly v sále krásky ze všech předešlých ročníků.

"Přihlásil mě přítel, ale neřekl mi o tom. Jela jsme na výlet do Brna a až pak jsem se dozvěděla, že jedu na casting," popsala cestu do finále Jandová. Jak naloží s vyhraným milionem, zatím netuší. Korunku nová královna krásy převzala od Miss ČR 2007 Kateřiny Sokolové, která byla zároveň členkou poroty. Vítězku vybírali i Milada Karasová z modelingové agentury Czechoslovak Models, fotograf Ondřej Pýcha, plastický chirurg Jan Měšťák, odborník na etiketu Ladislav Špaček i předloňská vítězka a Miss World Taťána Kuchařová.
Finalisty soutěže Miss České republiky 2008
Do soutěže mohli ale zasáhnout i diváci přímého přenosu televize Nova a čtenáři partnerských periodik soutěže. Titul Miss Sympatie přidělili dvaadvacetileté modelce z Hodonína Romaně Čechovské. Doprovodné soutěže vyhrály Zuzana Kantová jako dívka s nejsympatičtějším hlasem, Zuzana Putnářová jako Miss elegance, Kateřina Štalmachová jako Miss talent a Zuzana Jandová, která si odnáší kromě nejcennější korunky také titul Miss silueta.

Právě Jandová byla jednou z favoritek soutěže. Sázeli na ni také bookmakeři. Během večera se stejně jako ostatní dívky předvedla v modelech z dílny návrháře Josefa Klíra i v plavkách. Ve volné disciplíně přenesly finalistky sál prostřednictvím tance do 12 světových zemí. Diváci viděli břišní tanec, cha-chu, kubánské rytmy, navštívili Francii, Rakousko, Argentinu, Havaj i Spojené státy.

Finalistky soutěže Miss České republiky 2008Večer byl protkán vzpomínkami na uplynulé ročníky. Pozvání přijaly zástupkyně všech ročníků novodobé soutěže od roku 1989 v čele s první vítězkou Ivanou Christovou. Do Brna přijela také první česká Miss Europe Monika Žídková. Moderátor večera Jan Čenský připomněl rovněž charitativní aktivity Heleny Houdové a jedinou českou Miss World Taťánu Kuchařovou.

Se soutěží se symbolicky loučil také její dosavadní prezident Miloslav Zapletal. Těsně před finále oznámil, že v čele Miss ČR končí. V přímém televizním přenosu poděkoval spolupracovníkům, zejména těm, kteří se s ním na projektu podíleli od počátku. Zapletal v minulých dnech prodal pořádající firmu Art Production K./2 podnikateli Janu Moťovskému.

Zatím není jasné, jaká budoucnost soutěž čeká. Moťovský se už nechal slyšet, že ji změní. Spekuluje se také o tom, že by ji mohl prodat. Moťovský pouze řekl, že hovořit o budoucnosti Miss ČR je zatím předčasné. Zdůraznil ale, že je soutěž dobře nastavená. "Očekávání tohle finále splnilo nadmíru, bude to velký úkol po tomhle něco dokázat," poznamenal nový majitel po finále. Zapletalův nástupce zatím jmenován nebude.

Sám Zapletal chce na soutěži dál spolupracovat. Navíc chce v ČR v roce 2009 nebo 2010 pořádat finále Miss World. O tom teď bude jednat s prezidentkou Miss World Julií Morleyovou, která do Brna na finálový večer přiletěla spolu s úřadující světovou královnou krásy C'Lin Čang z Číny. "České dívky jsou velmi hezké, a v Číně jsou svým půvabem známé," poznamenala.

Miss ČR není v Česku jedinou velkou soutěží krásy. Vítězka Zapletalovy soutěže z roku 1991 Michaela Maláčová rozjela v roce 2005 konkurenční projekt Česká Miss. Zapletal se pak s Maláčovou soudil; dožadoval se, aby nemohla používat název Česká Miss. Loni v březnu Maláčová soud vyhrála.
.
Autoři: ,

Vánoční kolotoč 2022 se dotočil: Jaké dárečky vám udělaly radost?
Vánoční kolotoč 2022 se dotočil: Jaké dárečky vám udělaly radost?

Už po čtrnácté jsme na konci roku roztočili oblíbený Vánoční kolotoč. Opět to bylo velkolepé. Pojďme se za Vánočním kolotočem 2022 ohlédnout a...

Mohlo by vás zajímat