Středa 29. března 2023, svátek má Taťána
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ubožácký šmejd Kalousek, ulevil si Bátora. Dobešovi došla trpělivost

Česko

  16:15
PRAHA - Jeden z nejprolhanějších a nejtupějších českých publicistů Karel Hvížďala, novináři horší než nádorové bujení nebo ubožácký šmejd Kalousek. Takhle ostrou slovní munici použil v rozhovoru předseda Akce D.O.S.T. Ladislav Bátora a dopálil ministra školství Josefa dobeše (VV). Ten ho zřejmě z úřadu, kde zůstal na částečný úvazek, definitivně vyhodí.

Ladislav Bátora foto: ČTK

Bátora si zřejmě vynahrazuje “půst“, který v roli vysoce postaveného úředníka ministerstva školství slíbil právě Dobešovi. Šlo o to, že se zdrží veřejných politických prohlášení. Jenže v říjnu ve funkci skončil s tím, že už nemůže mlčet ke kritice své osoby. V rozhovoru pro Parlamentní listy si teď vyřídil část účtů. A nebral si servítky. 

ČTĚTE TAKÉ:

V době, kdy úřadoval pod Dobešem na plný úvazek, mu po krku šla především TOP 09 v čele s Miroslavem Kalouskem, právě on leží Bátorovi v žaludku nejvíc. “Kdyby si ten ubožácký šmejd aspoň trochu viděl do huby, musel by se zastydět, jaké to plácá v souvislosti se mnou nesmysly. Nebo kdyby se ho aspoň někdo nebál a upozornil ho 'Mirku, vzpamatuj se, vždyť to je na kriminál, takováhle sprostá napadení nevinného člověka, vždyť ty mu snad chceš dočista zničit zbytek života!?'“ uvedl Bátora a vzápětí ministra financí označil za “nelidskou stvůru“. 

Termín splatnosti se blíží

“Nechtějte po mně, abych měl na Miroslava Kalouska objektivní názor. Alespoň letos ještě ne. Účty zatím nejsou vyrovnány a moje pohledávka je velmi, ale opravdu velmi vysoká. A blíží se termín splatnosti...,“ vyhrožuje Bátora. Kalousek odmítl na ostrá slova reagovat, prý by to bylo pod jeho úroveň.

Bátora si vyřizuje účty

Kalousek: ubožácký šmejd, nelidská stvůra
Schwarzenberg: kombinace vola zepředu a koně zezadu
Hvížďala: nejtupější a nejprolhanější český publicista
novináři: horší než zhoubný nádor

Lépe nedopadl ani šéf TOP 09 Karel Schwarzenberg. “Pravda je, že mě ale mile nedávno překvapil, když v Právu prohlásil, že by mi svěřil sklad tužek. Já jemu ani to ne - vůl je nebezpečný zepředu, kůň zezadu, Jeho knížecí Jasnost je velmi raritní kombinací obého. To už snad raději toho jeho 'notorického pedofila v dívčím gymnáziu' než tohohle 'boháčka mladýho' - ať je teda po jeho - kdekoli.

Nit nezůstala suchá ani na novinářích. “Uvažoval jsem tuhle, zda nádorové bujení přece jen není horší. Ale ani náhodou - není totiž tolik zákeřné a devastující jako čeští novináři,“ uvedl Bátora na adresu tisku. Známého novináře Karla Hvížďalu dokonce Bátora označil za “nejprolhanějšího a nejtupějšího českého publicistu“.

Babiš uspěje. Bohužel

Šanci uspět v politice dává Bátora miliardáři Andreji Babišovi. “Pokud je opravdu tak zámožný, jak se říká, a pokud jsou jeho prostředky likvidní, myslím, že může uspět. Jestliže dá na kampaň miliardu a půl, to by v tom byl čert... Jeho další výhodou v českém voličském prostředí je, že - aspoň podle vlastních slov - neví o politice či o politických stranách nic. To by mohlo na jaře 2014 zabrat. Bohužel,“ předpovídá.

Svými vulgárními výroky Bátora naštval ministra školství Dobeše, který odmítl přednášet na akci hnutí D.O.S.T.  “S panem Bátorou teď budu hovořit, je-li ještě smysluplné jeho angažování na školství k datu 1. 1. 2012,“ nastínil ministr, že Bátora přijde o částečný úvazek, který mu na úřadu zůstal.

Autor:

Mohlo by vás zajímat