Udine zaskočilo i Nedvěda

Za rozjetý Arsenal se opět trefil Fabregas * Baroš chyběl u kanonády Lyonu

FOTBAL V ZAHRANIČÍ

ŘÍM Nečekanou ztrátu utrpěl ve třetím kole Serie A Juventus Turín. Doma prohrál s fotbalisty Udine 0:1 a přišel o první místo v tabulce. Zápas rozhodl ve 47. minutě Di Natale, který skóroval hlavou do prázdné branky. Velkou šanci vyrovnat měl po hodině hry Pavel Nedvěd, ale neuspěl. Smolařem zápasu byl jeho spoluhráč Del Piero, jenž celkem třikrát trefil brankovou konstrukci.

K porážce Juventusu, který po loňském učinkování ve druhé lize prohrál na domácím hřišti po 30 zápasech, přispěl i český stoper Udine Tomáš Zápotočný.

LONDÝN Fotbalisté Arsenalu našli nového kanonýra ve španělském záložníkovi Francesku Fabregasovi. Dvacetiletý hráč se střelecky prosadil ve třetím utkání po sobě, když pomohl k výhře 3:1 v zápase s velkým rivalem Tottenhamem.

Soupeř pražské Slavie v základní skupině Ligy mistrů se tak dostal do čela tabulky. Český záložník Tomáš Rosický se v dresu vítězů podíval na hřiště až od 56. minuty. Druhou bodovou ztrátu za sebou utrpěli fotbalisté Chelsea, když s Blackburnem doma uhráli pouze bezbrankovou remízu. Brankář Petr Čech tentokrát neměl téměř žádnou práci, za celý zápas na něj nešla jediná nebezpečná střela.

Svým premiérovým gólem ve druhé lize zařídil David Střihavka výhru Norwiche 1:0 nad fotbalisty Crystalu Palace. Střídající útočník se trefil zblízka hlavou patnáct minut před koncem zápasu po rohovém kopu.

PAŘÍŽ Čistý hattrick Karima Benzemy pomohl fotbalistům Lyonu k jasné výhře 5:1 na hřišti Met. Francouzský reprezentant všechny své trefy nastřádal během první půle a dal tak Lyonu klid do druhého dějství, ve kterém úřadující mistr náskok ještě navýšil. Ke kanonádě nepomohl Milan Baroš, český útočník zůstal celých devadesát minut jen mezi náhradníky.