Pondělí 30. března 2020svátek má Arnošt 3 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Prostějovská nemocnice propustila druhého pacienta vyléčeného z nákazy koronavirem v Olomouckém kraji

Opatření před nemocnicí Prostějov. Zdravotnice kontrolují pacienty při vstupu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Opatření před nemocnicí Prostějov. Zdravotnice kontrolují pacienty při vstupu... | foto: Stanislav Heloňa, MAFRA

Olomouc Z infekčního oddělení Nemocnice Prostějov byl v úterý propuštěn druhý pacient vyléčený v Olomouckém kraji z nemoci COVID-19. ČTK to řekla mluvčí Nemocnice Prostějov Radka Miloševská. Podle dostupných informací jde o osmého člověka vyléčeného v České republice z nákazy koronavirem. Do pondělního večera bylo totiž v Česku oznámeno sedm vyléčených, tím sedmým byl muž z Japonska, který v pondělí opustil infekční oddělení Nemocnice Prostějov.

„Z infekčního oddělení prostějovské nemocnice mohli dnes propustit domů v pořadí druhého pacienta v Olomouckém kraji vyléčeného z nemoci COVID-19. Šestašedesátiletý muž strávil v nemocnici celkem deset dní. Po celou dobu hospitalizace měl pouze lehký průběh onemocnění,“ uvedla Miloševská.

Odběrové místo v areálu Nemocnice Prostějov.
Laborantka pracuje na vyhodnocování vzorků na koronavirus v pražské Fakultní...

V Nemocnici Prostějov je nyní devět pacientů s potvrzeným onemocněním COVID-19, jejichž zdravotní stav brzké propuštění do domácí péče nedovoluje. Infekční oddělení prostějovské nemocnice je jediným svého druhu v Olomouckém kraji; převážejí se sem nakažení s těžším průběhem nákazy. V pondělí byla nákaza koronavirem prokázána u čtyř zdravotníků z infekčního oddělení prostějovské nemocnice, kteří byli v kontaktu s lékařem, u něhož ji test potvrdil o víkendu.

Již dříve se potvrdila nákaza koronavirem u lékaře z urgentního příjmu Fakultní nemocnice v Olomouci, který předtím pobýval v Řecku, nikoho dalšího z testovaného personálu nemocnice a pacientů nenakazil. Mezi pozitivními je i lékař z Uničova, z nejvíce zasažené oblasti. Dva nemocné v pondělí evidovala ve svých řadách policie, oba pocházejí z Litovle.

V Olomouckém kraji se v úterý počet potvrzených případů nákazy koronavirem zvýšil z pondělních 99 na zatím 110. Sedm nových případů přibylo na uzavřeném Litovelsku a Uničovsku, kde jich je celkem 79. Česko má aktuálně potvrzených 1289 případů nákazy koronavirem.

Premium

Španělská nepoučitelnost. Proč zde koronavirus řádí jako v Itálii nebo Číně

Španělští zdravotníci přiváží jednu z madridských seniorek do hotelu, ve kterém... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Dlouhé týdny Španělé sledovali, co se děje v Číně, Íránu a Itálii. Ale nepoučili se. Laxní politici opakují stejné...

Premium

INTERAKTIVNÍ GRAF: Porovnejte, jak se koronavirus šíří v různých zemích

Porovnání čísel z celého světa v našem interaktivním grafu (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Statistik, jak se šíří pandemie nového koronaviru, existují spousty. Někdy je ale těžké dát různá čísla do kontextu....

Premium

Milostná zápletka mladých lidí. Ústřední dvojice tuší, proč je Slunečná hitem

Eva Burešová a Marek Lambora v seriálu Slunečná (2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V lednu vstoupil na televizní obrazovky seriál Slunečná a od té chvíle si získal velké množství fanoušků. Nemalou...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!