Neděle 2. dubna 2023, svátek má Erika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V Praze ve Vltavě se našlo tělo. Jedná se o 3 případ během dvou týdnů

Česko

  17:30
PRAHA - U pražského Rašínova nábřeží poblíž železničního mostu bylo v úterý odpoledne ve Vltavě nalezeno tělo mladé ženy. Podle prvních informací bylo ve vodě několik dní. Příčina úmrtí zatím není jasná. Řekal to mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

Nábřeží Vltavy. foto: MAFRA - František Vlček

Na místo dorazila policejní výjezdová skupina a policejní lékař. „Přivolaný služební lékař odhadl, že tělo bylo ve Vltavě dva až šest dní,“ uvedla mluvčí. Totožnost ženy, které bylo podle prvního ohledání 18 až 22 let, policie zatím nezná. „Neměla u sebe doklady,“ řekla Zoulová.

Vzhledem k tomu, že není známá příčina úmrtí, bude podle mluvčí s největší pravděpodobností nařízena soudní pitva.

Během osmi dní se jedná o třetí případ. První případ se stal 22. srpna. Lidé, kteří šli po Hlávkově mostě, uviděli ve Vltavě plavce, který zmizel pod hladinou. Na místo byli vysláni hasiči z Holešovic a potápěči z Modřan.

Muž, který byl spatřen u ministerstva dopravy a plaval směrem ke Štvanici, byl naposledy spatřen nad hladinou u štvanické plavební komory. Kvůli pátrání bylo nutné zastavit i lodní dopravu. Potápěči nalezli muže přibližně 45 minut od přijetí hovoru na tísňovou linku. I přes pokusy o oživení plavce přivolaný lékař konstatoval smrt.

Druhý případ se stal 25. srpna, kdy hasiči dostali hlášení o plavci ve Vltavě u železničního mostu. Kvůli pátrání po plavci byl přerušen provoz lodí mezi železničním a Jiráskovým mostem. Potápěči našli muže v téměř nulové viditelnosti do půl hodiny. Resuscitace však nebyla úspěšná.

Autoři: ,

SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu
SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu

Zapojite se do soutěže o 3 hodnotné vouchery a vybrte si správné spodní prádlo, které vám bude dělat radost. Jak na to?

Mohlo by vás zajímat