Pátek 2. června 2023, svátek má Jarmil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Zeman je Putinova coura, křičela polonahá sextremistka Femen. Ochranka prezidenta odvedla

Česko

  15:07aktualizováno  19:12
PRAHA - Volba nového prezidenta má první skandál. Prezident Miloš Zeman v pražských Stodůlkách napoprvé neodvolil, protože se tam vyběhla směrem k němu a svlékla do půli těla aktivistka hnutí Femen. Ochranka odvedla Zemana pryč a ženu zadržela. Pak se Zeman vrátil a prohlásil, že jde údajně o členku aktivistického hnutí Femen.

Zeman se po chvíli do místnosti vrátil a odvolil. Ženu vyslýchala policie v jedné ze školních místností.  Prezident řekl, že je poctěn, protože ho napadla aktivistka skupiny Femen, která napadla i papeže.

Zeman vs. nahá aktivistka

Policie aktivistku prošetřuje pro podezření z trestného činu výtržnictví. Kriminalisté chtějí případ vyřešit ve zkráceném přípravném řízení a předat ho co nejrychleji soudu. Žena byla umístěna do cely předběžného zadržení, kde může být maximálně 48 hodin.

Zkrácené přípravné řízení podle trestního řádu znamená, že žena nebyla obviněna. Bylo jí však sděleno podezření z výtržnictví a policie očekává, že bude moct brzy stanout před soudem. S ženou do té doby může být sjednána dohoda o vině a trestu, může se také soudu navrhnout její potrestání nebo případ odložit. Případem se podle Hulana bude zabývat Obvodní soud pro Prahu 5.

„Ukrajinská sextremistka Angelina Diashová zaútočila ve volební místnosti v Praze během hlasování stávajícího prezidenta Miloše Zemana. Sextremistka křičela Zeman - Putinova coura, stejná slova měla na své nahé hrudi. Zeman je nejjasnějším představitelem Kremelského bordelu spolu s dalšími zkušenými politickými prostitutkami  jako Donald Trump, Gerhard Schröder, Pedro Agramunt, Sarah Wagenknehtová, Silvio Berlusconi, Igor Dodon and Marie Le Penová. FEMEN varuje český lid, že volbou věčně opilého prostituta Zemana dávají svůj hlas jeho kremelskému pasákovi Vladimiru Putinovi,“ stojí v prohlášení organizace Femen. 

Ochranka prezidenta Zemana vynáší ženu ven z místnosti.

Svou pochybnost o opravdovosti „útoku“ ale vyjádřil vysokoškolský profesor a teolog Tomáš Halík. „Atentát na Zemana“ ve volební místnosti považuji za předem pečlivě nahranou scénku, která měla aktivizovat Zemanovy voliče. Myslím, že vyšla ze stejné dílny, jako lživý útok proti Zemanovu protikandidátovi v den voleb v Blesku při poslední volbě. Něco podobného jsem v den voleb očekával,“ uvedl Halík.

Záchranka zasahuje po útoku na prezidenta Zemana.
Prezident Miloš Zeman, který na první pokus v pražských Stodůlkách neodvolil.

„Bylo vidět, že je Zeman vyděšený“

Šestadvacetiletá Angelina Diashová je členkou aktivistické skupiny Femen. Po otci je Angolanka, po matce je Ukrajinka. Studovala psychologii v Kyjevě. Policisté ji přímo na místě zabalili do deky a do místnosti se vrátili pro její kabát a malou kabelku. Poté ji naložili do auta a z místa odvezli.

„Žena na sebe poprvé upozornila ještě před příchodem prezidenta. Od novinářů si nechávala tlumočit pokyny volební komise. Nerozuměla totiž, kde se může a naopak nesmí v době přítomnosti současné hlavy státu pohybovat,“ popisuje zpravodajka serveru Lidovky.cz Šárka Kabátová, která byla na místě v době incidentu přítomna.

Poté se Diashová na chvíli ukryla do pozadí. V momentě, kdy Zeman vytahoval ze své peněženky občanský průkaz, si svlékla košili, vyběhla zpoza jednoho sloupu a předskočila před prezidenta. Část Zemanovy ochranky ji vzápětí okamžitě povalila na zem. „Chvíli ji drželi, kopala nohama a vykřikovala pořád to samé,“ říká Kabátová.

Ostatní členové prezidentské ochranky Zemana mezitím odvedli z místnosti. „Bylo vidět, že je vyděšený. Vzhledem k jeho zdravotním potížím s nohama navíc nebyl schopný rychle odejít, proto ho podepírali a odváděli směrem k východu,“ líčí reportérka Lidovky.cz s tím, že právě kvůli prezidentově obtížím se volba uskutečnila vůbec poprvé v přízemí tamní základní školy.

Zatímco zástupci volební komise a ostatní novináři byli událostí překvapeni a nechápali, co se děje, prezident se chvíli na to do místnosti vrátil a s úsměvem ve tváři odvolil.

Aktivistku z hnutí Femen ve volební místnosti zadrželi policisté z Útvaru pro ochranu prezidenta. Mluvčí policejního prezidia Petr Habenicht řekl, že bude předána pražským kolegům, kteří se budou dál případem zabývat. „Žena je podezřelá z protiprávního jednání,“ podotkl Habenicht. Případ ale nyní převezmou pražští policisté.

Incident označil premiér Andrej Babiš za nevhodný. Uškodí podle něj pověsti Česka v zahraničí. Podle něj nejsme v Rusku a volíme svobodně, názory mají lidé vyjádřit tím, že půjdou volit. Řekl to novinářům poté, co sám odvolil krátce po 17:00 ve volební místnosti ve středočeských Průhonicích.

Autoři: , ,

Chutnější voda: Přihlaste se do testování filtračních konvic
Chutnější voda: Přihlaste se do testování filtračních konvic

Kupujete domů balenou vodu? Chutnou kohoutkovou vodu si můžete dopřát každý den díky filtrační konvici. Nejste si nákupem jistí? Pak se přihlaste...