26. listopadu 2013 20:25 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Co vám uniklo: koaliční spor o lustrace i vyhazov trafikanta

Ivan Fuksa při projevu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ivan Fuksa při projevu. | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

PRAHA Neměli jste čas sledovat přes den zprávy? Přinášíme pro vás přehled nejdůležitějších událostí dne.

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

Překážka pro koalici. Lustrační zákon je nedotknutelný, tvrdí lidovci
Pro lidovce je lustrační zákon nedotknutelný, pokud by měl být zrušen, mohl by to být důvod, proč lidovci nepůjdou do chystané koaliční vlády. V úterý to řekl místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek. "Já osobně v tom vidím velkou kolizi," řekl Bartošek po zasedání sněmovního lidoveckého klubu.¨

ČTĚTE VÍCE:

Prokurátor: Vražedkyně Knoxová patří za mříže. Důkazem je DNA
Italský prokurátor žádá 30 let vězení pro americkou studentku Amandu Knoxovou obžalovanou z vraždy její britské spolubydlící Meredith Kercherové v roce 2007. Její údajný spolupachatel a bývalý přítel Raffaele Sollecito by měl být odsouzen na 26 let, citovala agentura ANSA z prohlášení prokurátora Alessandra Criniho. Jde již o druhý odvolací proces, který se koná u soudu ve Florencii. V březnu ho nařídil italský nejvyšší soud, když zároveň zrušil osvobozující verdikt nad oběma podezřelými.

ČTĚTE VÍCE:

Konec trafiky. Vondra a rebel Fuksa byli odvoláni z Českého Aeroholdingu
Bývalý rebelující poslanec za ODS Ivan Fuksa opustí představenstvo Českého Aeroholdingu. Z funkce jej k 30. listopadu odvolalo ministerstvo financí. V dozorčí radě státního podniku skončí i exministr obrany Alexandr Vondra (ODS) a Jiří Blažek (TOP 09). Třetím členem, který opustí dozorčí radu aeroholdingu, je zástupce zaměstnanců Petr Minařík, který na post koncem listopadu rezignuje.

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

Raná éra exšéfa dálnic Čermáka: už dávno měl plat jako nejlépe placený náměstek
Dva roky s ním ministerstvo dopravy uzavíralo výnosné smlouvy o dílo, díky kterým si měsíčně přišel až na 86 tisíc korun. Odvolaný šéf Ředitelství silnic a dálnic David Čermák tak ještě coby poradce inkasoval stejné částky jako nejlépe placený náměstek rezortu v loňském roce. A to i přesto, že je to "jen" nedostudovaný právník bez vzdělání v oboru.

ČTĚTE VÍCE:

Spojitost s Houskovou vraždou? Nováka nevykradli, říká jeho advokát
Nejdřív vražda vlivného člena sociální demokracie Romana Housky a pár hodin nato vykradení vily vězněného senátora Alexandra Nováka. Dvě chomutovské záležitosti, které spolu měly souviset. Jenže Nováka nikdo nevykradl, říká jeho advokát.

ČTĚTE VÍCE:

Chata není rodinný dům aneb lesy, skály, řeka a romantika u Sázavy
Chata není malý rodinný dům. Je to místo, kam si jezdíte odpočinout – i když tu vlastně pořád pracujete, protože zahrada si žádá své. Na interiér se kladou hlavně dva požadavky – aby byl neformální a dal se rychle vytopit. A když je od chaty překrásný výhled do údolí Sázavy, budete asi chtít i co největší terasu...

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

Blamáž s delfíny v Praze možná skončí dobře. Cirkus lidem vrací peníze
Organizátoři kontroverzního představení Delfíni v Praze začali vracet vstupné prvním zákazníkům, kteří po firmě požadovali mimosoudní vyrovnání. Představení plánované na duben kritizovali zejména ochránci přírody a nakonec se nekonalo.

ČTĚTE VÍCE:

Podnikatel si koupil jeden z nejkrásnějších ostrovů Itálie. Ta ho chce zpět
Novozélandský podnikatel Michael Harte teprve minulý měsíc koupil jeden z nejkrásnějších ostrovů ve Středozemním moři, ostrůvek Budelli u Sardinie. Teď mu ale hrozí, že o něj přijde. Italská vláda by totiž ostrov, který je součástí národního parku La Maddalena, chtěla odkoupit zpět.

ČTĚTE VÍCE:

Doslazená? Instantní? Ovesná kaše nemusí být zdravou snídaní
Mohla by to být ideální dopolední svačina, která zasytí a tělu prospěje. Většinou se ale o zdravé jídlo nejedná. Proč? Kupujeme přeslazené instantní kaše s aromaty a nízkým podílem ovesných vloček. Přitom připravit si zdravější variantu zabere několik minut času. Jak na to?

ČTĚTE VÍCE:

Lidovky.cz

Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie
Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie

Státní zdravotní ústav (SZÚ) informoval o tom, že stravování ve školách je zastaralé a skladba jídelníčku neodpovídá současnému způsobu života. Ze studií vyplývá, že ve školních jídelnách děti nedostávají stravu, která by odpovídala doporučení výživových hodnot a liší se i gramáž porcí. Proč tomu tak je?

Najdete na Lidovky.cz