28. května 2014 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Věřím, že se teď Pospíšil bude podílet na úhradě dluhů ODS, říká Stanjura

Jiří Pospíšil | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jiří Pospíšil | foto: © ČTKČeská pozice

PRAHA Bývalý ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil získal ve víkendových eurovolbách v dresu TOP 09 nejvíce preferenčních hlasů ze všech kandidátů. I přesto ODS, kterou exministr na podzim po neúspěšném pokusu stát se místopředsedou opustil, jeho odchodu nelituje. Server Lidovky.cz oslovil jeho bývalé kolegy s dotazem, zda jim Pospíšil na "modré" kandidátce scházel a zda by jeho tvář mohla stranu dovést k lepšímu výsledku.

Marek Benda, poslanec

Marek Benda ve volebním štábu ODS.

"Nelituji, bylo to jeho uražené rozhodnutí, když neuspěl na kongresu. Já nikdy nelituji odchodů těch, kteří jdou v těžkých časech jinam za lepším, protože mi to jenom ukazuje, že dávají své kariéře přednost před potřebami strany. Asi by nám ve volbách jeho jméno pomohlo, ale pokud si spočítal, že mu u Kalouska bude líp..."

Zbyněk Stanjura, předseda poslaneckého klubu

Zbyněk Stanjura (ODS)

"Odchodu Jiřího Pospíšila nelituji a zcela upřímně mu přeji vše dobré při jeho práci v Bruselu. Zároveň věřím, že dostojí svým závazkům a slibům a bude se podílet na úhradě dluhů ve výši 5 milionů v plzeňském regionu, který zde zůstal po jeho osobní kampani, ještě v barvách ODS."

Jan Zahradil, místopředseda strany a staronový europoslanec

Lídr ODS do eurovoleb Jan Zahradil při čekání na volební výsledky.

"Jiří Pospíšil je univerzální politik, sólista, který by mohl kandidovat za jakoukoli stranu, jeho názory na EU ani neznám. Pokud nečeho lituji, pak způsobu, jakým se ho Petr Nečas zbavil jako ministra."

Petr Fiala, předseda strany

Petr Fiala.

"Jiří Pospíšil se rozhodl odejít sám, nikdo ho z ODS nevyháněl. Odešel po své prohře a kongresu ODS, která nebyla nijak dramatická. Takto se místopředsedy nestali další lidí, kteří však na rozdíl od Jiřího Pospíšila ODS v těžkých chvílích neopustili. Z jeho odchodu jsem žádnou radost neměl. Když mi odchod oznamoval, byl asi domluven na kandidatuře za jinou stranu, byť mi říkal pravý opak. Nemá cenu spekulovat o tom, zda by ODS prospěl."

skŠárka Kabátová