27. srpna 2018 18:20 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Více než půl kila hašiše. Na Hip Hop Kempu odhalila policie 180 lidí s drogami

Festival Hip Hop Kemp v minulých letech | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Festival Hip Hop Kemp v minulých letech | foto: MAFRA – Martin Veselý

Hradec Králové Policie na hudebním festivalu Hip Hop Kemp v Hradci Králové, který se konal od středy do nedělního rána, zjistila asi 180 lidí s drogami. Největším odhaleným deliktem bylo zadržení dvou cizinců z 610 gramy hašiše. Celkem policisté s celníky a strážníky v okolí festivalparku na hradeckém letišti zkontrolovali přes 2400 lidí a přes 1200 aut. V pondělí o tom informoval mluvčí policie Ondřej Moravčík.

Letošní 17. ročník festivalu podle něj potvrdil, že Hip Hop Kemp je z pohledu královéhradecké policie nejrizikovějším kulturním festivalem. „Bylo zadrženo 22 osob pro podezření ze spáchání trestné činu, v drtivé většině na úseku toxi, a přes 160 osob u sebe mělo menší množství drog, což bylo zadokumentováno a řešeno,“ uvedl Moravčík.

Opilých řidičů policie zjistila 13, pod vlivem psychotropních a omamných látek policie zjistila 45 řidičů. Zadržen byl i zdrogovaný řidič autobusu, který vezl několik návštěvníků festivalu. Několik z nich u sebe mělo drogy. Řidičům policie uložila kauce za celkem 850 000 korun.

Celníci do akce nasadili i speciálně vycvičené psy na vyhledávání drog. „Využili i přístroj itemizér, který velmi rychle identifikoval přítomnost konkrétních omamných a psychotropních látek i ve stopovém množství ze stěrů různorodých ploch,“ uvedla mluvčí celníků Jitka Fajstavrová.

Na festival podle pořadatelů přijelo přes 16 000 návštěvníků. Pořadatelé největší hiphopové přehlídky ve střední a východní Evropě pro ně připravili několik set vystupujících na šesti pódiích.

První ročník festivalu Hip Hop Kemp se konal v roce 2002 v Pardubicích, po dvou letech organizátoři akci kvůli potížím s hlukem přesunuli na Stříbrný rybník do Hradce Králové. Kvůli velkému zájmu návštěvníků ale areál nestačil a pořadatelé festival přestěhovali na hradecké letiště.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz