8. března 2019 10:47 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

VIDEO: Překvapené Babišová s Trumpovou. Nechápavě krčily rameny, manželé šli napřed

Monika Babišová a Melanie Trumpová po příjezdu do Bílého domu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Monika Babišová a Melanie Trumpová po příjezdu do Bílého domu. | foto: Reprofoto

WASHINGTON/PRAHA Úsměvný moment přinesl čtvrteční příjezd premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho ženy Moniky do Bílého domu. Po přivítání s americkou hlavou státu Donaldem Trumpem a první dámou Melanii Trumpovou mělo následovat tradiční společné focení. Jenže zatímco obě dámy se na něj připravovaly, Babiš s Trumpem se otočili a vydali se vstříc prezidentskému sídlu.

Z videozáznamu, kterého si hojně všímají zahraniční média, je patrné, že Babišovi a Trumpovi se po příjezdu pozdravili a potřásli si rukou. Na obvyklé focení před vchodem do Bílého domu ovšem již nedošlo.

Státníci totiž takřka okamžitě zamířili do útrob budovy, což překvapilo jejich protějšky. Monika Babišová a Melanie Trumpová tak zůstaly stát na místě. S nechápavými výrazy se podívaly na sebe, usmály se a pokrčily rameny. Následně se za svými muži vydaly. Čtveřice nakonec zapózovala fotografům v jiné části areálu.

07.března 2019 v 21:04, příspěvek archivován: 08.března 2019 v 10:19

VIDEO: Awkward: Trump appears to leave first lady Melania Trump and Monika Babisov, wife of Czech Republic Prime Minister Andrej Babis, hanging and shrugging outside the White House. https://t.co/J6p5sPGjvr https://t.co/ZirjOa74AE

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

Awkward: Trump appears to leave first lady Melania Trump and Monika Babisov, wife of Czech Republic Prime Minister Andrej Babis, hanging and shrugging outside the White House. https://t.co/J6p5sPGjvr https://t.co/ZirjOa74AE

Donald Trump se již v minulosti podobného faux pas dopustil. Během svého inauguračního dne po příjezdu do Bílého domu vystoupil z auta a šel se pozdravit s tehdejším prezidentem Barackem Obamou a jeho ženou Michelle Obamovou, aniž by počkal na svou manželku Melanii. Té nezbývalo než Trumpa dostihnout.

Předseda vlády Andrej Babiš s prezidentem Donaldem Trumpem probírali na bilaterálním jednání témata týkající se kybernetické bezpečnosti, energetiky, závazků v NATO i uprchlíků.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz