Neděle 26. května 2024, svátek má Filip
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Česko

‚Virové prázdniny‘. Kvůli nakaženému profesorovi bude zemědělská univerzita zavřená do konce týdne

Česká zemědělská univerzita v Praze. (Ilustrační foto) foto:  Dan Materna, MAFRA

Praha - Mají jeden z prvních potvrzených případů koronaviru v Česku. Profesor České zemědělské univerzity si novou nákazu přivezl z konference na severu Itálie. Škola kvůli němu na dva dny přerušila veškerou výuku. Opatření mělo v úterý končit, vedení univerzity ale pro jistotu rozhodlo o jeho prodloužení do konce týdne.
  12:36

Některé vysoké školy v Praze i Brně přerušily výuku. Nakažený profesor byl v kontaktu s desítkami kolegů

„V souvislosti s pozitivním testem na COVID-19 u profesora z Technické fakulty se vedení univerzity rozhodlo prodloužit preventivní opatření a zrušit výuku až do konce tohoto týdne, tedy do 8. března,“ ohlásil rektor vysoké školy Petr Sklenička.

Pro studenty podle něj platí zrušení výuky, zaměstnanci se řídí pokyny svého vedoucího pracovníka.

„Všichni, kteří byli s inkriminovaným profesorem v intenzivním kontaktu, jsou s touto skutečností srozuměni a jsou v domácí karanténě,“ doplnil.

Česká zemědělská univerzita v Praze se kvůli nákaze svého pedagoga nemocí...

Jméno nakaženého pedagoga škola tají. Respektuje jeho vlastní žádost o zachování anonymity. Profesor leží v karanténě Na Bulovce. Podle informací serveru Lidovky.cz se u něj onemocnění projevuje mírně.

„Zemědělka“ sídlící v pražském Suchdole se snaží šíření koronaviru mezi své studenty a zaměstnance zabránit i jinak. Vyučujícím zakázala pracovní cesty do problematických oblastí, zejména do Číny, Íránu, Jižní Koreje a na sever Itálie.

„Vedení univerzity dále doporučuje necestovat do dalších oblastí, které se mohou prokázat jako vysoce rizikové v blízké době,“ dodal Sklenička.

Profesor pobýval na konferenci v Udine od pondělí 17. do soboty 22. února. V pondělí šel do práce. „Profesor se pohyboval v kampusu dva až tři dny, učil studenty, neměl příznaky. Ve středu mu zavolali z Udine, že jeden z účastníků konference byl testován pozitivně (na koronavir). Profesor pak zavolal na hygienickou stanici, bez vážných symptomů leží Na Bulovce,“ popsal rektor.

O nákaze se univerzita dozvěděla v neděli odpoledne. Okamžitě sestavila seznam dvou desítek studentů a 24 kolegů z katedry, s nimiž se pedagog setkal. Budou v preventivní dvoutýdenní karanténě. Učitel bydlí kousek od kampusu ČZU, takže hromadnou dopravou do práce nejezdil. V domácí izolaci je nyní i jeho manželka.

Vyhrajte super-prémiové pokračovací mléko BEBA SUPREMEpro 2
Vyhrajte super-prémiové pokračovací mléko BEBA SUPREMEpro 2

Rádi byste vyzkoušeli nejdokonalejší recepturu pokračovacího kojeneckého mléka BEBA? Zapojte se do soutěže a vyhrajte hned 2 balení mléčné výživy...