Úterý 28. ledna 2020svátek má Otýlie 0 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Zeman dohnal Fischera, ženu Češi na Hradě nechtějí

Všichni registrovaní kandidáti na Hrad | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Všichni registrovaní kandidáti na Hrad | foto: Lidovky.cz

PRAHA  V prvním kole prezidentské volby by nyní vyhrál Miloš Zeman, podle průzkumu agentury ppm factum by ho podpořilo 25,6 procenta občanů. Těsně za ním by skončil s 25 procenty hlasů Jan Fischer, který průzkumy zatím vedl.

V souboji dvou bývalých premiérů se Fischer poprvé od letošního ledna umístil jako druhý, i když s minimálním odstupem za Zemanem. Zemanova podpora ale dlouhodobě stoupá, naopak Fischerova klesla, uvedla agentura.

Na třetím místě by podle ní skončil se ziskem 10,6 procenta hlasů Jiří Dienstbier následovaný Vladimírem Franzem s 9,8 procenta hlasů, Karlem Schwarzenbergem (9,2 procenta) a Přemyslem Sobotkou (6,8 procenta).

Miloš Zeman mířící na Hrad

Miloš Zeman míří na Hrad

Nejméně hlasů by dostaly kandidátky na prezidenta herečka Táňa Fischerová, poslankyně Evropského parlamentu Zuzana Roithová a šéfka Suverenity Jana Bobošíková. Shodně by je volila přibližně čtyři procenta Čechů.

V průzkumu už nejsou uvedeni kandidáti Vladimír Dlouhý a Tomio Okamura, které ministerstvo vnitra nezaregistrovalo, protože po odpočtu neplatných hlasů zůstali pod zákonnou hranicí 50 000 podpisů, a Nejvyšší správní soud nevyhověl jejich stížnosti.

ČTĚTE VÍCE O ROZHODNUTÍ SOUDU:

Naproti tomu dosud nezaregistrovanou Bobošíkovou do boje o Hrad soud vrátil. Na prezidenta nyní oficiálně kandiduje devět lidí Agentura provedla průzkum ve dnech 29. listopadu až 9. prosince mezi téměř tisícovkou občanů starších 18 let. Volby prezidenta by podle něj zúčastnilo 65,4 procenta voličů.

,
Premium

TEST: Vyplatí se benzin, hybrid, nebo diesel? Spočítali jsme to

Redakční srovnávací test dieselu, benzinového auta a hybridu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Auto máte vybrané, co mu ale dát pod kapotu, aby vás provoz vyšel co nejlevněji – klasický benzin, úsporný diesel, nebo...

Premium

Ležela u nohou vraha, čekala smrt a modlila se. Přežila, ale trpí

Ekaterina Garbova - střelba ve Fakultní nemocnici v Ostravě Porubě | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ekaterina Garbova přežila. Vrahovy výstřely ji naštěstí minuly. Odnesla si však zranění z toho, jak po ní lidé v panice...

Premium

Pozor na ně. Vztahové chyby žen, kvůli kterým od nich muži utíkají

Ztracená důvěra ženy může znamenat konec vztahu. Záleží, jak se k dané věci... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vidět chyby na druhých je snadné. Mnohdy však postrádáme sebereflexi. Schopnost přemýšlet o sobě a vlastním jednání....