20. května 2019 12:23, aktualizováno  14:35 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Zeman je druhý Hitler, je třeba ho podřezat. ODS v Jesenici řeší výroky svého radního

Miloš Zeman. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miloš Zeman. | foto: ČTK

JESENICE (u Prahy) Občanská demokratická strana v Jesenici u Prahy bude v úterý jednat o dalším setrvání jesenického radního Martina Langa ve straně. Důvodem jsou jeho nenávistné výroky o prezidentu Miloši Zemanovi, uvedl v pondělí místopředseda jesenické ODS Martin Kuruc.

Předseda jesenické ODS Lang na facebooku vyhrožoval Zemanovi smrtí. Napsal, že Zeman je druhý Hitler a je potřeba ho „podřezat jako svini“. Výrok již odsoudili předseda ODS Petr Fiala a další straničtí funkcionáři, případem se zabývá policie.

Podle Kuruce se od Langova vyjádření distancuje i místní sdružení. „Je to soukromý výrok pana Langa, se kterým my zásadně nesouhlasíme. Na zítřek (na úterý) je svolaná rada místního sdružení a budeme řešit budoucnost pana Langa v Jesenici a jeho setrvání ve straně a tak dále,“ uvedl Kuruc.

Langovo jednání odsoudil i předseda krajské ODS Jan Skopeček. „Je to naprosto neakceptovatelné, nepřijatelné vyjádření, které je v rozporu s hodnotami ODS, ale i v rozporu s normální lidskou slušností a kulturností,“ řekl v pondělí Skopeček. Podle jeho informací se má případem zabývat i oblastní rada ODS. Výsledek jednání místních orgánů Skopeček nechtěl předjímat. Pokud by s ním nebyl spokojen, svolal by k záležitosti jednání regionální rady ODS.

Mluvčí středočeské policie Zdeněk Chalupa v pondělí řekl, že případ byl postoupen pražské policii. „Mohu potvrdit, že se případem zabýváme a momentálně jej prošetřujeme pro podezření z trestného činu vyhrožování násilím proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci,“ napsal Deníku N mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

ČTK