31. května 2017 16:30 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Zeman Krulišovu projížďku vozem policie vysvětluje láskou ke sportovním autům

Prezident Miloš Zeman na návštěvě Jihomoravského kraje. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prezident Miloš Zeman na návštěvě Jihomoravského kraje. | foto: Anna Vavríková, MAFRA

Kuřim (Brněnsko) Prezident Miloš Zeman si vysvětluje přítomnost zástupce šéfa hradního protokolu Vladimíra Kruliše v policejním autě, které havarovalo, láskou ke sportovním vozům. Novinářům to ve středu řekl při závěrečné tiskové konferenci po třídenní návštěvě jižní Moravy. Auto bouralo v brněnských Chrlicích v pondělí večer. Policista za volantem utrpěl mozkovou mrtvici a je podle Zemana v umělém spánku, Kruliš jako spolujezdec má dva zlomené obratle, ale nemá zasaženou míchu a neochrne.

V policejním autě mohou jezdit podle nařízení ministerstva vnitra jen příslušníci bezpečnostních sborů, zaměstnanci ministerstva vnitra nebo osoby, jejichž přeprava souvisí s plněním pracovních úkolů. „Dovedu pochopit u mladých lidí lásku k rychlým sportovním autům, i když já sám jako starý člověk už tuto lásku nesdílím. Byl bych tolerantní,“ odpověděl Zeman na otázku, proč Kruliš v autě jel. Doplnil, že se o nehodě dozvěděl až druhý den ráno. Původní informace policie hovořily o tom, že se nehoda stala při předváděcí jízdě prezidentovi, což ale Zeman popřel a následně to dementovala i policie.

Podle prezidenta byl ve vozidle i policista a stala se nešťastná náhoda. „Každý z nás někdy zemře. Vladimír Kruliš ale nezemře, i když mu hrozilo ochrnutí. Nakonec se ukázalo, že to není tak hrozné. U toho řidiče je to horší, protože mu praskla jakási výduť v hlavě. Je v umělém spánku, ale doufejme, že se z toho dostane,“ dodal Zeman, který Kruliše v úterý navštívil v nemocnici. Prezident vyvrátil i informaci o tom, že by Kruliš řídil. Odmítá to i policie a ministr vnitra Milan Chovanec.

Nehodu řeší Generální inspekce bezpečnostních sborů. Policejní supersport BMW i8, který měla policie půjčený na testování, havaroval v pondělí večer. Vůz za čtyři miliony korun sjel do potoka v brněnských Chrlicích poté, co řidič kvůli mozkové příhodě nezvládl řízení. Kruliš, který doprovázel prezidenta na cestě po jižní Moravě, seděl na místě spolujezdce.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz