19. května 2015 19:55 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Zprávy dne podle editora: jak si špioni popletli Radku Nečasovou i Tatra v Šíleném Maxovi

Ve filmu Šílený Max: Zběsilá jízda si zahrála i Tatra 815. Pochází z ní... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ve filmu Šílený Max: Zběsilá jízda si zahrála i Tatra 815. Pochází z ní... | foto: http://madmax.wikia.com

PRAHA Rathovy obstrukce, sledování Radky Nečasové, tajný agent mezi anarchisty i česká tatrovka, která se prohání ve filmovém trháku Šílený Max. Projděte si, co se v úterý dělo na serveru Lidovky.cz.

Bývalý poslanec David Rath obžalovaný z korupce (na snímku) se dostavil 19....

David Rath dosáhl svého. Na dva týdny zastavil soudní proces, v němž se už čeká jen na závěrečnou řeč jeho obhájce a rozsudek. Stále totiž trvá na tom, že ho má zastupovat strýc soudce Roberta Pacovského. Ten vidí situaci jinak, přidělil Rathovi, který čelí obžalobě z úplatkářství, advokáta ex offo. Ale ten se bude muset seznámit s obsáhlým spisem, takže prodleva je na světě. ČTĚTE ZDE:

O co vlastně Rathovi jde? Těžko říct, své podporovatele ale neztratil, jak szjístíte zde: Rathovy obstrukce? Dělal by to každý, míní Kačer a Fischerová

Reportér Jakub Zelenka popúsal, že mezi anarchisty, kteří podle policie plánovali útok na vlak, se vetřel policejní agent. Podle jiného zdroje, jehož identitu server Lidovky.cz zná, se měl agent dokonce účastnit plánování teroristického útoku na vlak. ČTĚTE ZDE:

Pokračoval také soud s janou Nagyovou (dnes Nečasovou), který v pondělí vzbudil velké emoce a diskuse. I v úterý se přehrávaly odpolslechy, i když už nevzbudily takové vzrušení. Vyplývá z nich, že zpravodajci bývalou manželku Petra Nečase Radku sledovali od cukrárny a ke škole a nic důležitého nezjistili. Také to vypadá, že sledovali samotnou Radku Nečasovou a nikoli případné hrozby, jak se hájí Petr a Jana Nečasovi. Pokud chcete vědět, koho špioni označovali jako Darwin a koho jako Nepohodu, ČTĚTE ZDE:

Akce vojenských zpravodajců přinesla tak nějak typicky české komické scény. Špioni si například popletli Radku Nečasovou s jinou ženou a tu sledovali, když stěhovala nábytek. Jindy zase čelili bdělým sousedům, ti je považovali za zloděje a fotili si je. Nezbývá doufat, že opravdu vážné úkoly plní daleko lépe. 

V Čáslavi havaroval maďarský gripen, piloti se katapultovali

Letadlo skončilo za přistávací drahou v poli.

Letadlo skončilo za přistávací drahou v poli.

Havlovu knihovnu povede od září končící velvyslanec Žantovský

Michael Žantovský

Minimálně za zamyšlení stojí poznámka historika a redaktora LN Petra Zídka. Píše, že  Nicholas Winton zachránil 669 uprchlíků, Česká republika jich odmítá přijmout 525. Píše, že česká politická elita vyšla vstříc tomu nejhoršímu, co v Češích dříme. Souhlasíte?

Ráno jsme přinesli obsáhlý článek, který popisuje situaci v rozbouřené Makedonii. Tamní obří korupční skandál, který je v pozadí událostí, zasahuje až do Česka. VÍCE ZDE: 

ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

Hokejový svět stále řeší ostudný odchod ruských hokejistů ještě před tím, než zazněla kanadská hymna pro vítěze světového šampionátu.

Fotbalová Plzeň slaví fotbalový titul a kapitán Limberský říká: Nehráli jsme krasofotbal, šli jsme Mariánovi pro titul. Čímž připomíná příběh plzeňského obránce mariána Čišovského, který trpí stejnou nemocí, na jakou nedávno umřel Stanislav Gross.

A tři zajímavosti na závěr:

Martin Prachař

Autor

Martin Prachařmartin.prachar@lidovky.czČlánky

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!