7. července 2014 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Kam vyrazí poslanci na dovolenou? Nikam, my makáme, brání se někteří

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 4Diskuse
Poslanecká sněmovna bez poslanců. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Poslanecká sněmovna bez poslanců. | foto: ČTK

PRAHA Někteří se vydají s dětmi na dva týdny k moři, jiní zase hezky po česku stráví letní dovolenou na chalupě s vnoučaty. Dovolená poslanců a poslankyň se liší. Někteří z nich se dokonce proti otázce serveru Lidovky.cz, kde a jak budou trávit prázdniny, výrazně ohradili. „Považuji ji za provokativní, my makáme,“ napsal například poslanec za ČSSD Jiří Koskuba. Někteří o prázdninách zase takříkajíc vlezou do chomoutu.

Server Lidovky.cz udělal anketu mezi 200 poslanci Poslanecké sněmovny České republiky. Někteří z nich psali přímo z dovolené, jiní si ji zase vychutnávali, a proto nemohli odpovědět. Uveřejňujeme proto došlé odpovědi poslanců a poslankyň, kteří odpovídali na následující otázky:

1. Budete mít během letních prázdnin dovolenou?
2. Kde a jak ji strávíte?

Olga Havlová, členka Věcí veřejných zvolená za Úsvit přímé demokracie

Olga Havlová, členka Věcí veřejných zvolená za hnutí Úsvit přímé demokracie.

1. Nevím, zda se tomu dá říci dovolená, ale protože mám resty vůči rodině, slíbila jsem vnoučatům, že si je vezmu alespoň na týden v srpnu. Jinou dovolenou neplánuji, protože jsou letos také komunální volby.

2. Také budu ráda, když nebudu muset alespoň jeden týden cestovat, abych si odpočinula na své zahrádce s manželem a rottweilery. Každý týden jezdím Praha-Ostrava a zpět, a když to náhodou vyjde, tak také domů do Jindřichova ve Slezsku, kde se otočím a zase do Ostravy a Prahy. Objíždím i Bruntál, Krnov a okolí. Tak trocha klidu bez cestování mi jen prospěje. Ještě bych potřebovala na ten týden vypnout mobil a zahodit počítač, ale to nedovedu.

Jaroslav Klaška (KDU-ČSL)

Poslanec za KDU-ČSL Jaroslav Klaška.

Zúčastním se tradičního setkání schönstattského hnutí rodin v Orlických horách, protože udržovat a prohlubovat manželství je vždy dobré. Dále absolvuji německý jazykový kurz, abych si procvičil němčinu. Na kurz se chystám s nejmladším synem. Chci lépe komunikovat s našimi zahraničními partnery (např. CDU/CSU) a lépe porozumět principům sociálně tržního hospodářství. S rodinou také už klasicky vyrazíme do Chorvatska a pokud zbudou nějaké volné dny, plánuji je strávit doma při údržbě naší domácnosti.

Tomio Okamura (Úsvit přímé demokracie)

1. Rád bych, přestože mám plno práce s přípravou říjnových komunálních a senátních voleb.

2. Ještě nic neplánuji, ale jestli pojedu, tak v polovině srpna, kdy nezasedá sněmovna a rozhodnu se až podle aktuální situace.

Martin Komárek (ANO)

Dovolenou jako takovou ústava pro poslance nedefinuje. V souladu se zdravým rozumem a zvykovým právem ale asi je, aby si vybírali stejnou dovolenou jako zaměstnanci, pokud není schůze sněmovny či výborů. 0d 4. do 13. 7. budu se ženou a dětmi ve Francii. Pokud schůze, která začíná 15. 7., skončí před koncem prázdnin, rád bych ještě týden strávil turistikou v libereckém kraji.

Milan Brázdil (nestraník za ANO)

Poslanec Milan Brázdil, nestraník za ANO.

Měl jsem vyjednaný pobyt v Chorvatsku na malé plachetnici s manželkou a přáteli právě v týdnu, kdy bude mimořádná schůze Poslanecké sněmovny. Tedy tam nepojedu. A tak mi, doufám, vyjde alespoň 2x prodloužený víkendový cyklistický pobyt na našich horách s manželkou. Je třeba pohybem kompenzovat prosezené hodiny ve sněmovně.

Jiří Koskuba (ČSSD)

Poslanec Jiří Koskuba za ČSSd.

Jistě máte patřičné informace. Proto otázku považuji za provokativní. Až poněkud nevkusnou. Velice rád bych Vám odpověděl, kam se svou soukromou cesnou zaletím, kdy a kde budu na své jachtě brázdit jižní moře. Navíc by to jistě bezpochyby dobře zapadlo do obrazu, který se bohužel zcela povšechně o českých a to i řadových politicích za vydatné pomoci právě médií vytváří.

Žádné parlamentní prázdniny nebudou. Přestože dosud netuším, od kdy a jak dlouho se bude zasedat. Ba ani co konkrétního se bude projednávat. Ostatně toto je ve sněmovně zcela obvyklé. Připadá-li Vám to normální, nebudu Vám to rozmlouvat. Mně nikoliv. Mám rád řád a pořádek, nikoliv chaos. Ten totiž nesvědčí o schopnosti něco doopravdy řídit. Natož jako firmu. Je mi líto. Maximálně si tak někdo může zvýšit pocit vlastní důležitosti. Já toho však zapotřebí nemám. Proto klidnou, hezkou a hlavně plánovanou dovolenou přeji alespoň Vám a čtenářům. My "makáme" ... 

Vladimír Koníček (KSČM)

Poslanec Vladimír Koníček za KSČM.

Vzhledem k chystané mimořádné schůzi od 15. 7. a avizovaným obstrukcí ze strany TOP 09 jedeme s manželkou příští týden na Lipno.

Roman Kubíček (ANO)

Poslanec za hnutí ANO Roman Kubíček.

Strávím ji v Čechách a její náplní bude organizace a příprava svatby s mou dlouholetou přítelkyní.

Martin Lank (Úsvit přímé demokracie)

Martin Lank (Úsvit přímé demokracie)

Vzhledem k tomu, že manželka nastupuje na podzim po mateřské do zaměstnání, doufám, že dovolenou toto léto stihneme. Konkrétní termín nicméně zatím nemáme, těžko odhadovat, jak se vyvine mimořádná schůze sněmovny. Navíc je ještě spousta práce s přípravou komunálních voleb. Každopádně moje lepší polovička by si po pěti letech nějakou dovolenou mimo domov docela určitě zasloužila - nemluvě o starším synovi, který už skoro tři čtvrtě roku poctivě trénuje na moře s brýlemi a šnorchlem ve vaně. Nerad to přiznávám, ale moje rodina si mě za poslední  měsíce moc neužila. Varianty zvažujeme dvě - autem na sever Chorvatska a nebo nějaký last-minute, rád bych se podíval třeba do Řecka. Na druhou stranu jsem realista - nakonec budu rád i za prodloužený víkend na chalupě. Ve finále vlastně ani není tak důležité kde člověk dovolenou tráví - ale s kým.

Zdeněk Ondráček (KSČM)

Poslanec Zdeněk Ondráček za KSČM.

Jako každoročně dva týdny jako oddílový vedoucí věnuji dětem na dětském táboře a pak bych rád strávil několik dní také se svou rodinou. Kolik a kde zatím nedokáži odhadnout, protože jsem v Poslanecké sněmovně nováček a nevím, jak bude chtít nová koalice "makat".

Antonín Seďa (ČSSD)

Poslanec za ČSSD Antonín Seďa ČSSD.

O prázdninách budu mimo jiné připravovat komunální volby a volební program. Můj syn se v srpnu bude ženit, takže toho času na dovolenou moc nebude. Přesto si na týden zajedu s přáteli za turistikou do rakouských Alp.

Ivan Gabal (KDU-ČSL)

Poslanec Ivan Gabal za KDU-ČSL

1. Na dovolenou odjedeme, jakmile se žena uvolní ze svých povinností ve válečném Bagdádu. Navzdory současnému vývoji věřím, že se to v dohledných dnech povede.

2. Místo dovolené vám neprozradím, ale bude to mezi potřebou kompenzovat poušť a vedro chozením v hlubokých vysočinských lesích, kde jsme s rodiči a propadáme vášni posbírat všechny houby, a společnou potřebou být i s dětmi a jejich partnery u moře, plavat, bavit se, spolu si vařit a navzájem se tahat o knížky ke čtení. Takové místo taky máme. Letos jsme odepsali zimní dovolenou na lyžích, tak věřím, že se léto zadaří a budeme spolu. Je to pro mne priorita.

Květa Matušovská (KSČM)

Poslankyně za KSČM Květa Matušovská.

V současné době jsem jako vedoucí na táboře. V srpnu plánujeme s manželem týden na Pastvinské přehradě. Program památky, muzea, atd.

Jana Hnyková (Úsvit přímé demokracie)

Poslankyně Jana Hnyková (Úsvit přímé demokracie)

Od té doby, co jsem poslankyní, jsem se naučila nic neplánovat, protože nevíte, co se bude projednávat a jak dlouho. Vzhledem k tomu, že je v plánu mimořádná schůze poslanecké sněmovny, je těžké si cokoli plánovat  a dovolenou obzvlášť. Kdyby přeci jen vyšlo nějaké volno, tak bych se zase chtěla podívat do Vysokých Tater do oblasti Roháčů, a k tomu Vám stačí sbalit věci do hor a jet. Tak si budu přát, aby to vyšlo alespoň na pár dní, protože je tam moc krásně.

Rostislav Vyzula (ANO)

Poslanec Rostislav Vyzula (ANO)

Dovolenou plánuji a to především na upevnění zdraví - jednak relaxačně u Středozemního moře a jednak aktivně na golfu.

Miroslav Opálka (KSČM)

Miroslav Opálka

Vážení, poslanci nejsou zaměstnanci dle zákoníku práce. Proto se na ně termín dovolená nevztahuje. A jak budu trávit volný čas, který si v létě udělám. To ještě nevím, ale měl bych se věnovat nějakým zdravotním aktivitám. Tělo to potřebuje.

Stanislav Pfléger (ANO)

Poslanec Stanislav Pfléger (ANO)

1 Ano

2. S rodinou a velmi příjemně.

Karel Rais (ANO)

Poslanec Karel Rais (ANO)

1. Až v srpnu, v době, kdy bude mít i vláda prázdniny a pravděpodobně nebude zasedat ani sněmovna.

2. S manželkou na chalupě na Českomoravské vysočině, zcela obdobně jako v předcházejících létech.

Jana Pastuchová (ANO)

Poslankyně Jana Pastuchová (ANO)

Prozatím na měsíc červenec ani srpen žádnou dovolenou neplánuji, protože od 15. července začne mimořádné zasedání PS PČR. Nevíme, jak bude tato schůze dlouho trvat a navíc se proslýchá, že TOP 09 na ní chce obstruovat. Pak může schůze trvat celé prázdniny. Pokud přeci jen nějaký čas zbyde, strávím ho na své chalupě.

Věra Kovářová (TOP 09)

Věra Kovářová (TOP 09)

1. Dovolenou bych ráda měla, nejdříve v srpnu po červencovém jednání sněmovny.

2. Zatím jsem neměla čas o tom přemýšlet. Ráda bych strávila více času s manželem a rodiči, které jsem v posledních měsících vzhledem k pracovním povinnostem trochu zanedbávala.


Bohuslav Chalupa (ANO)

Bohuslav Chalupa (ANO)

1. Předpokládám, že několik dnů volna v celku dám dohromady, ale jak to dopadne, je ve hvězdách, nicméně doufám, že se to nakonec podaří.

2. Určitě v ČR a určitě s rodinou a přáteli.


    

Jan Birke (ČSSD)

Jan Birke (ČSSD)

Na dovolenou se rozhodně těším, a protože máme dvě dcery "školou povinné", určitě ji strávím společně s manželkou a dcerami právě v období prázdnin. Chystáme se za poznáním a k moři.

Josef Kott (ANO)

Josef Kott (ANO)

Dovolenou budu trávit s rodinou, a sice v srpnu 14 dnů v Řecku.

Josef Hájek (ANO)

Josef Hájek (ANO)

S ohledem na mimořádnou schůzi sněmovny, která bude probíhat od 15.7 jsem doposud dovolenou neplánoval. Pokud tato mimořádná schůze skončí v červenci, tak předpokládám, že si v některém týdnu v srpnu vezmu dovolenou. Pokud bude příznivé počasí zůstanu v ČR.

Lubomír Toufar (ČSSD)

Lubomír Toufar (ČSSD)

Chci mít dovolenou během letních prázdnin. Týden na přelomu července a srpna ve Francii a Švýcarsku u příbuzných nedaleko Ženevy a jeden týden na své chalupě nedaleko Blanska.

Radka Maxová (ANO)

Radka Maxová (ANO)

1. Ano, prvních 14 dní v červenci (naštěstí nemusím rušit kvůli mimořádné schůzi). Jezdíme takto na začátku července už celkem pravidelně. Není všude narváno jako na přelomu července a srpna.

2. Výjimečně v Chorvatsku. Chvíle lenošení u vody neuškodí, ale plánujeme i výlety např. do Benátek přes moře a okolo Puly.

Josef Vondrášek (KSČM)

Josef Vondrášek (KSČM)

Zdravím z krátké dovolené ve Vrbově u Kežmaroku. Prší.

Jiří Mihola (KDU-ČSL)

Jiří Mihola (KDU-ČSL)

Na dovolenou pojedu s manželkou a dvěma syny. Upřednostňujeme turistiku na horách (tentokrát v Krkonoších), rádi bychom také na týden k moři, na zbylé jednotlivé dny a víkendy připadnou cesty za památkami, přírodou a lesními plodinami Vysočiny, jižních Čech a Moravy.

Zdeněk Soukup (ANO)

Zdeněk Soukup (ANO)

1. Delší dovolenou přes léto neplánuji; počítám s mimořádným jednáním Poslanecké sněmovny.

2. V srpnu bych měl absolvovat jenom zájezd na čtyři dny do Říma a do Benátek. Jinak ve volných dnech budu jezdit na kole po Česku. Když to vyjde, vyrazím některý víkend v září do Mikulova. Myslím si, že když je hezké léto u nás, je hřích jezdit jinam

Bronislav Schwarz (ANO)

Bronislav Schwarz (ANO)

Dovolenou mám nyní, jsem u moře na 7 dní. Zbytek prázdnin strávím ve sněmovně, komise Open Card a samotné jednání sněmovny. Mějte se hezky Schwarz.

Jaroslav Holík (Úsvit přímé demorakcie)

Jaroslav Holík (Úsvit přímé demorakcie)

1. Dovolenou až v druhé polovině srpna, protože poslanecké prázdniny jsou letos zrušeny.

2.Kavkaz

Marek Černoch (Úsvit přímé demokracie)

Marek Černoch (Úsvit přímé demokracie)

1. Dovolenou jsem z pracovních důvodů neměl téměř 4 roky a letos ji plánuji.

2. Chceme vzít děti koncem prázdnin na týden do Tunisu k moři.

hmHana Mazancová
  • 4Diskuse
REGISTRACE NA SERVERU LIDOVKY.CZ, NEVIDITELNÉM PSU A ČESKÉ POZICI

SMS Registrace

Diskuse LN jsou pouze pro diskutéry, kteří se vyjadřují slušně a neporušují zákon ani dobré mravy. Registrace je platná i pro servery Neviditelný pes a Česká pozice. více Přestupek znamená vyřazení Vašeho telefonního čísla z registrace a vyřazený diskutér se již nemůže přihlásit ani registrovat pod stejným tel. číslem. Chráníme tak naše čtenáře a otevíráme prostor pro kultivovanou diskusi.
Viz Pravidla diskusí. schovat

Jak postupovat

1. Zašlete SMS ve tvaru LIDOVKY REG na číslo 900 11 07. Cena SMS za registraci je 7 Kč. Přijde Vám potvrzující SMS s heslem.

2. Vyplňte fomulář, po odeslání registrace můžete ihned diskutovat

Tel. číslo = login,
formát "+420 xxx xxx xxx"
Kód ze SMS je rovněž heslo
Vaše příspěvky budou označeny Vaším jménem, např. K. Novák.
* Nepovinný.
Odesláním souhlasíte s Pravidly diskusí.

Najdete na Lidovky.cz