Čtvrtek 23. ledna 2020svátek má Zdeněk -2 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

E.T. - Mimozemšťan se po téměř čtyřiceti letech dočkal pokračování v podobě televizní reklamy

Snímek E.T. - Mimozemšťan (1982). Režie: Steven Spielberg. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Snímek E.T. - Mimozemšťan (1982). Režie: Steven Spielberg. | foto: Universal Pictures

LOS ANGELES Roztomilý mimozemšťan E.T. a Elliot (Henry Thomas) se po 37 letech znovu shledali. Ne ve filmu, jak by si jistě mnozí fanoušci dnes již kultovního filmu režiséra Stevena Spielberga přáli, ale v reklamě na internetového poskytovatele Xfinity.

Čtyřminutová reklama nazvaná Shledání na Vánoce byla celá natočena v podobném kinematografickém stylu jako původní film. „Hodně se toho změnilo, zatímco jsi byl pryč,“ praví Elliot mimozemšťanovi, když ho seznamuje se svou rodinou a zve ho k sobě na návštěvu. 

Snímek E.T. - Mimozemšťan (1982). Režie: Steven Spielberg.
Snímek E.T. - Mimozemšťan (1982). Režie: Steven Spielberg.

E.T. zůstane s rodinou několik dní a vyzkouší si i virtuální realitu. Když je čas se rozloučit, staří přátelé se navzájem obejmou. Nakonec se ještě návštěvník z vesmíru proletí s Elliotovými dětmi na kolech, což je odkaz na jednu z nejznámějších scén původního filmu. Takovou nálož nostalgie asi čekal málokdo, tím spíš, že ji divákům poskytla „obyčejná“ reklama. 

STEVEN SPIELBERG


Původní E.T. - Mimozemšťan se stal v roce kasovním trhákem. Celosvětově si přišel na více než 790 milionů dolarů. Získal i čtyři Oscary - za hudbu, zvuk, střih zvuku a vizuální efekty. 

Herec Henry Thomas, představitel chlapce Elliota, se „vyznamenal“, když ho v polovině října zatkla policie za řízení v opilosti. Herec najel do křižovatky a poté usnul za volantem. Za hlavní roli v E.T. - Mimozemšťanovi byl tehdy jedenáctiletý Henry Thomas nominován na cenu Britské filmové akademie nebo Zlatý glóbus. Později se objevil ve filmech jako Gangy New Yorku (2002) nebo Red Velvet (2008). Velkou roli získal v oceňovaném seriálu The Haunting z produkce Netflixu.

Premium

Pošťák, který vůbec nezvoní. U balíčků z Číny totiž nemusí

Pošta z Číny, ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lidé si objednávají z čínských e-shopů zboží s bezplatnou dopravou a diví se, že nedostanou balíček do ruky. Pošta má...

Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Daniel Příhoda, jehož v roce 2016 věznil s jeho tehdejší přítelkyní Zdeněk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesl vyšinutý Zdeněk Hryščenko. I s jeho kamarádkou Janou. Věznil je několik dní ve...

Premium

Pohádky na odpis: kterým hrozí zákazy a cenzura kvůli korektnosti

Jiří Korn v pohádce Honza málem králem (1977) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zahrajme si na prognostiky. Magazín DNES se zamýšlí nad tím, které nejoblíbenější české vánoční pohádky začnou vadit a...

OTESTOVÁNO: Jak děti bavily věcičky od Fischer Price?
OTESTOVÁNO: Jak děti bavily věcičky od Fischer Price?

Čtrnáct maminek z řad blogerek otestovalo věci pro děti a miminka od značky Fisher-Price. Jak si usínáčky (vydra a ježek), houpátka, sedátka a tři druhy deček vedly v testu přísných kritiků – jejich dětí?