24. května 2017 18:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Filmové premiéry: popáté do Karibiku i absolutní posedlost tancem

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Snímek Piráti z Karibiku. Salazarova Pomsta. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Snímek Piráti z Karibiku. Salazarova Pomsta. | foto: Falcon

Poslední květnový týden míří do kin dva snímky. Další dobrodružství neohroženého kapitána Jacka Sparrowa doplní strhující životní příběh odhodlané tanečnice.

Piráti s Karibiku: Salazarova pomsta

Kaitána Jacka Sparrowa (Johnny Depp) honí přízrak jeho minulosti. Doslova. V patách je mu posádka krveláčných pirátských duchů vedená kapitánem Salazarem (Javier Bardem). Ten si vytyčil jediný cíl - zabít každého piráta, který brázdí vody Karibiku. Speciálně s Jackem má ještě navíc nevyřešené účty z minulosti. Aby měl Sparrow vůbec nějakou naději, tak musí nalézt Poseidonův trojzubec, zbraň, o která vlastně ani nikdo neví, jestli existuje. S hledáním mu pomůže Carina Smyhová (Kara Scodelario), nadaná astronomka, a Henry (Brenton Thwaites), tvrdohlavý námořník. I tak ale není vůbec jisté, zda Jackova dosud nejmocnějšího protivníka porazí.


Polina

Polina (Anastasia Shvetsova) byla vždy neobyčejné děvče. Již jako mála se stala žákyní věhlasného profesora baletu Bojinského. Polina je svou pílí a talentem na výborné cestě stát se členkou moskevského Velkého divadla. Jednou ale zajde na vystoupení francouzského souboru výrazového tance. Polina je uchvácená a vše se pro ni mění. Dívce je jasné, že v baletu už pokračovat nemůže. Odcestuje do Francie a dá se k učení choreografce Liirii Elsaj (Juliette Binoche). Polina se ale nedokáže plně vzdát své baletní průpravy a stát se tanečnicí. Svůj sen nechává se smutkem za sebou a stěhuje se do Antverp, kde se živí jako servírka. Tím ale její dramatický příběh vůbec nekončí...

  • 0Diskuse
Nákup až domů: Vyhrajte poukaz na Tesco Online nákupy
Nákup až domů: Vyhrajte poukaz na Tesco Online nákupy

Soutěžíme o poukázky na nákup Tesco Online nákupy v hodnotě 1500 Kč, 1000 Kč a 500 Kč. Objednaný nákup vám kurýr přiveze až ke dveřím, což si pochvaluje i naše redakce eMimino.cz - otestovali jsme dovoz do práce a uspořádali místo oběda společný piknik.

Najdete na Lidovky.cz