Úterý 10. prosince 2019svátek má Julie 4 °C polojasno Předplatné LN
16. září 2015 17:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Harrison Ford na královských známkách. V Británii chystají známky s motivy Star Wars

Edice známek z motivy ságy Star Wars. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Edice známek z motivy ságy Star Wars. | foto: Reprofoto

Zatímco další díly legendární ságy čekají na své filmové zpracování, v Británii oslaví návrat ságy sérií známek. Čeští fanoušci se můžou těšit na nové edice na DVD i Blu-ray. 14.října vstoupí na trh třídisková DVD edice Epizod I – III a IV – VI s českým i slovenským dabingem. O měsíc později pak vyjde kompletní kolekce Star Wars: The Complete Saga na Blu-ray. Přehlídku všech epizod chystá také televizní kanál AXN.

Britská pošta vydává na oslavu ságy Star Wars sérii osmnácti známek. Budou v prodeji od 20. října a zobrazeny na nich budou scény a postavy z prvních šesti filmů a tři motivy z nové epizody Star Wars: Síla se probouzí.

Edice známek z motivy ságy Star Wars.
Edice známek z motivy ságy Star Wars.

V Česku vyjde všech šest dosavadních epizod na Blu-ray nosičích v pamětním balení 11. listopadu 2015. Tyto ikonické sběratelské kousky budou k dispozici pouze po omezenou dobu a v omezeném množství. Kompletní kolekce Star Wars: The Complete Saga bude vydána v novém balení. Každý film ze ságy získá nové charakteristické balení: Skrytá hrozba – Darth Maul; Klony útočí – Yoda; Pomsta Sithů – Generál Grievous; Nová naděje – Darth Vader; Impérium vrací úder – imperiální Stormtrooper a Návrat Jediho – kancléř Palpatine. Fanoušci si tak mohou vybrat svou nejoblíbenější epizodu nebo kompletní sadu všech šesti dílů.

Star Wars na DVD.

Star Wars na DVD.

Kromě sběratelského steelbookového obalu každý Blu-rayTM disk obsahuje zvukový komentář George Lucase a filmového štábu, stejně tak audio komentář z archivních rozhovorů s herci a štábem. Sága v novém obalu zahrnuje všech šest celovečerních filmů na Blu-rayTM, spolu se třemi dalšími disky, které obsahují více než 40 hodin dříve vydaných rozsáhlých speciálních bonusů.

Podzimní maraton na AXN

Televizní fanoušky potěší kanál AXN, který odvysílá celou ságu Star Wars jako součást své podzimní programové nabídky. Na začátku října budou moci diváci sledovat novou trilogii (epizody I, II a III) zachycující pád Republiky a vzestup Impéria, které se zaměří na Anakina Skywalkera a jeho postupný přerod v Dartha Vadera. Stará trilogie (epizody IV, V a VI) na AXN poběží koncem října a začátkem listopadu. Ta vypráví příběh galaktické občanské války, v průběhu které mladý Luke Skywalker podstupuje výcvik na rytíře Jedi, aby přemohl Dartha Vadera.

Star Wars: Epizoda 4

Star Wars: Epizoda 4

V programu AXN nechybí ani animovaný seriál Star Wars: Rebelové nebo dokumenty ze zákulisí natáčení. Pro nejoddanější fanoušky je ještě před filmovou premiérou sedmé epizody Star Wars: Síla se probouzí (17. 12. 2015) připraven celodenní maraton všech filmů.

Lidovky.cz
Premium

Až patnáct procent mladých žen trápí záhadná nemoc. Lékaři si s ní nevědí rady

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Syndrom PCOS výrazně komplikuje početí. Problémy s ním trápí stále více Čechů. Některé rodiny pořízení potomka příliš...

Premium

Osudové jídlo: genetická odolnost je důležitější než trendy ve stravování

MUDr. Josef Jonáš je lékař působící v některých oblastech alternativní... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Bílé jedy, maso a pšenice. Potraviny, které jsou součástí našeho běžného jídelníčku, procházejí revolucí. Během...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...