20. března 2017 16:30 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Kráska a prachy. Nová disneyovka s Emmou Watson zažila úspěšný start

Snímek Kráska a zvíře. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Snímek Kráska a zvíře. | foto: Falcon

Dlouho očekávaný film Kráska a zvíře na motivy animované pohádky z roku 1991 si nemohl přát lepší start v kinech. Již po týdnu je jasné, že snímek s Emmou Watson v hlavní roli poráží rekordy a zažívá jeden z nejúspěšnějších filmových startů v historii. Snímek minulé týdny také vyvolal kontroverze kvůli otevřeně homosexuální postavě.

První vlaštovkou úspěchu filmu Kráska a zvíře byly už jen předprodeje. O lístky do amerických kin byl ohromný zájem a bylo jasné, že ze snímku je nejpředobjednávanější rodinný film v historii. Alenka v říší divů a Kniha Džunglí, předchozí hrané adaptace Disneyho animovaných pohádek, dobře přijalo jak publikum tak kritika. Snímek Kráska a zvíře se vynořil bez velké marketingové kampaně, ale o to větší to byl úspěch - za první týden se film dočkal v Americe zisku 170 milionů dolarů (navíc ještě dalších 180 ve zbytku světa). Tím si na sebe již dávno vydělal, protože jeho natočení stálo „pouhých“ 160 milionů.

Snímek Kráska a zvíře.
Snímek Kráska a zvíře.

Nejúspěšnějším jarním filmem všech dob byl dosud loňský Batman vs. Superman, který utržil 166 milionů. Ten se ale vezl spíše na očekávání souboje dvou komiksových titánů, protože snímek nijak vřele publikem ani kritikou přijat nebyl. Úplně nejlepší první týden zaznamenal snímek Star Wars VII: Síla se probouzí z roku 2015, kterému se povedlo vydělat na domácím trhu v USA téměř 248 milionů.

Filmu mohla pomoct i kontroverze ohledně první homosexuální postavy ve filmech studia Disney. Kromě Ruska a Malajsie se kauza nevyhnula ani domovské zemi snímku Americe. Krásku a zvíře odmítlo promítat kino Henegar Drive-In v Alabamě vlastněné věřícím majitelem.

Najdete na Lidovky.cz