30. června 2018 8:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Nový seriál od tvůrce Simpsonových. Opilecká princezna cestuje s otravným elfem

Věčně opilá princezna Fazolka, elf Elfo a démon Luci. Seriál Disenchantment... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Věčně opilá princezna Fazolka, elf Elfo a démon Luci. Seriál Disenchantment... | foto: NETLIF/ULULU

LOS ANGELES Americký kreslíř a karikaturista Matt Groening spolupracuje s mediálním gigantem Netflix na seriálu Disenchantment (Rozčarování). Ten nabídne komediální fantasy svět plný obrů a magie. Vedle Simpsonových a Futuramy půjde o Groeningův třetí seriál. Televizní premiéru bude mít 18. srpna.

Ve středověkém fantasy království se má chopit vlády princezna Fazolka (Bean). Ta ale mnohem radši ostrým mečem a ještě ostřejším jazykem potírá všechno možné i nemožné zlo. Na cestě ji přitom provází ukecaný malý elf jmeném Elfo a Fazolčin osobní démon Luci. Fazolka má ale jeden velký problém, protože si velmi ráda přihne.

Společnost Netflix si u kreslíře objednala dvacet epizod. Prvních deseti se diváci dočkají v srpnu. Seriál bude pochopitelně kromě samotného humoru a děje lákat na Groeningovu velmi charakteristickou kresbu. Celý seriál pak z Groeningových malůvek rozpohybuje animátorské studio Rough Draft Studios. To předtím pracovalo již na seriálu z budoucnosti Futurama.

Věčně opilá princezna Fazolka, elf Elfo a démon Luci. Seriál Disenchantment...
Věčně opilá princezna Fazolka, elf Elfo a démon Luci. Seriál Disenchantment...

Díte Hry o trůny a Simpsonových

Jde o první kreslířovu spolupráci s Netflixem. Seriály Simpsonovi a Futurama vytvořil pro americkou televizi 20th Century Fox. Už v červenci minulého roku unikla na veřejnost informace, že součástí scenáristického týmu seriálu je australský raper Adam Briggs. A odvedl spolu se zbytkem týmu patrně pečlivou práci - herec a dabér John DiMaggio (hlas krále, Fazolčina otce, ale i Bendera z Futuramy) popsal Disenchantment jako produkt lásky mezi Hrou o trůny a Simpsonovými. Seriál ve čtvrtek dále diváky nalákal na první ukázku.


Disenchantment je zasazený do alternativní minulosti a dobově tak doplňuje ostatní Groeningovy seriály - Simpsonovi jsou zasazení do současnosti a Futurama do budoucnosti. Groening první obrázky k seriálu zveřejnil na sociální síti Reddit koncem května.

TAMARA KLUSOVÁ: Porodní domy jsou pro mě zlatou střední cestou
TAMARA KLUSOVÁ: Porodní domy jsou pro mě zlatou střední cestou

Tamara Klusová – zpěvačka, autorka knížky, manželka oblíbeného muzikanta, ale hlavně trojnásobná maminka. Jaké bylo její vlastní dětství, kde dobíjí baterky a jaké porody se svými dětmi prožila? To se dozvíte v našem rozhovoru.