Pátek 24. ledna 2020svátek má Milena 0 °C zataženo Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Sága rodu Targaryenů psaná ohněm a krví. HBO pracuje na druhém vedlejším seriálu Hry o trůny

Triumf na dosah: královna Daenerys Targaryen (Emilia Clarkeová). Hra o trůny,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Triumf na dosah: královna Daenerys Targaryen (Emilia Clarkeová). Hra o trůny,... | foto: HBO

ZÁPADOZEMÍ  Televize HBO je údajně velmi blízko k objednání pilotního dílu nového seriálu ze světa Hry o trůny. Ten se zaměří na rod Targaryenů. K seriálovému zpracování se nabízí hned dvě důležité události, které v knižní předloze Oheň a krev popsal spisovatel George R. R. Martin.

Nový seriál bude zasazený zhruba o tři století před děj Hry o trůny a zaměří se na počátky rodu Targaryenů, pánů draků s předky z mýtické Valyrie. 

Jaime Lannister (Nikolaj Coster-Waldau) na konci své cesty. Hra o trůny - 8....
Královna Daenerys Targaryen (Emilia Clarkeová) letí na draku Drogonovi vstříc...

Seriál bude s největší pravděpodobností vycházet z nedávno vydané knihy Oheň a krev (česky Argo, 2019) spisovatele George R. R. Martina, která historii rodu, ze kterého pochází i divákům seriálu Hra o trůny dobře známá Daenerys Targaryen (Emilia Clarkeová). 

O čem může seriál být?

Hra o trůny

Příběhově toho o seriálu příliš známo není, ale z bohaté Targaryenské dynastie se k seriálovému zpracování nabízí dvě velká témata - kampaň Aegona Dobyvatele a občanská válka, které se říkalo Tanec s draky.

Kniha Oheň a krev (a tím pádem i historie Targaryenů v Západozemí) začíná kampaní Aegona Dobyvatele a jeho dvou sester-manželek Visenya a Rhaenys. Po komplikovaných bojích se jim podaří dobýt celé Západozemí, k čemuž mamutím dílem přispěje i fakt, že všichni tři mají osedlané obrovské draky. Jediná oblast, která se zmůže na odboj, je Dorne. Dorňanům se podaří zabít Rhaenys a Aegon umírá, čímž de facto končí vláda prvních Targaryenů na Železném trůnu.

Králové se mění až do chvíle, kdy Západozemí zachvátí takzvaný Tanec s draky. Jde o občanskou válku mezi několika větvemi targaryenské dynastie. Velká část bojů se svedla na dracích v oblacích. Na konci občanské války jsou obě strany vyčerpané a trůnu se ujme Aegon III., v té době nejstarší syn Rhaenyry Targaryen, vítězky občanské války. K této možnosti se přiklání například i server Entertainment Weekly. 

Premium

Pošťák, který vůbec nezvoní. U balíčků z Číny totiž nemusí

Pošta z Číny, ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lidé si objednávají z čínských e-shopů zboží s bezplatnou dopravou a diví se, že nedostanou balíček do ruky. Pošta má...

Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Daniel Příhoda, jehož v roce 2016 věznil s jeho tehdejší přítelkyní Zdeněk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesl vyšinutý Zdeněk Hryščenko. I s jeho kamarádkou Janou. Věznil je několik dní ve...

Premium

Pohádky na odpis: kterým hrozí zákazy a cenzura kvůli korektnosti

Jiří Korn v pohádce Honza málem králem (1977) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zahrajme si na prognostiky. Magazín DNES se zamýšlí nad tím, které nejoblíbenější české vánoční pohádky začnou vadit a...