27. září 2017 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

V Praze jim záhadně shořely kulisy za 100 milionů. Templářský Knightfall se blíží, chlubí se trailerem

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 13Diskuse
Kulisy hořely velmi rychle. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kulisy hořely velmi rychle. | foto: Požáry.cz

PRAHA Výprava templářů za svatým grálem započne 6. prosince. Televize History Channel zároveň vypustila na internet novou příběhovou ukázku. Seriál se natáčel v ateliérech na Barrandově, kde koncem srpna minulého roku kulisy středověkého města lehly popelem. Požár byl tehdy viditelný z celé Prahy, škoda byla sto milionů korun.

„Grál je ve Francii,“ uvědomí si bojem zmožený Landry (Tom Cullen), velitel Templářů. Tím rozehraje velkou hru, ve které se proti sobě postaví papež a francouzský král Filip. Templáři jsou chyceni uprostřed a drceni v sevření. Právě plynou poslední dny řádu. Nová příběhová ukázka dokazuje, že budou mít diváci od 6. prosince každý týden opravdu na co těšit.

Připravovaný seriál Knightfall z produkce History Channel.
Zasahovalo 24 jednotek hasičů a vrtulník

Knightfall, nový seriál z produkce History Channel, bude podle všeho kráčet ve šlépějích svého oblíbeného staršího bratra, seriálu Vikingové (The Vikings). Bude tedy výpravným vhledem do jedné historické epochy, ačkoliv si pravděpodobně některé historické skutečnosti vyloží po svém.

Seriál se natáčel také v prostorách filmových ateliérů na Barrandově. Štáb v nich postavil celou středověkou vesnici. Ta ale 30. září 2016 celá za shořela, na místě tehdy zasahovalo 24 jednotek hasičů a vrtulník. Škoda byla vyčíslena na zhruba sto milionů korun.

„Šlo o neprokázané zavinění neznámé osoby. To znamená, že jsme vyloučili technickou závadu, požár vznikl kvůli člověku, ale nepodařila se zjistit jak a proč,“ řekl serveru Lidovky.cz mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Škody po požáru kulis k seriálu Knightfall jsou předběžně 100 milionů korun

Škody po požáru kulis k seriálu Knightfall jsou předběžně 100 milionů korun

  • 13Diskuse

Najdete na Lidovky.cz