18. září 2019 17:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Středozem zůstává stejná. Seriálový Pán prstenů se bude točit na Novém Zélandu

Gandalf Bílý (Ian McKellen) v boji. snímek Pán prstenů: návrat krále (2003). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Gandalf Bílý (Ian McKellen) v boji. snímek Pán prstenů: návrat krále (2003). | foto: Warner Bros.

STŘEDOZEM/NOVÝ ZÉLAND Televizní seriál na motivy románu Pán prstenů britského spisovatele J.R.R. Tolkiena se bude natáčet na Novém Zélandu, kde vznikla i stejnojmenná úspěšná filmová trilogie režiséra Petera Jacksona. Světová televizní práva na Tolkienův fantasy příběh ze Středozemě koupila před dvěma lety americká společnost Amazon. Očekává se, že půjde o nejdražší televizní pořad všech dob, jehož cena dosáhne nejméně miliardy dolarů (23,4 miliardy Kč), uvedl server BBC.

Děj nového seriálu by měl předcházet událostem z prvního dílu trilogie Pán prstenů, tedy Společenstva Prstenu. Divize Amazon Studios v úterý v prohlášení napsala, že přípravné práce před natáčením už byly zahájeny a že samo natáčení začne v nadcházejících měsících.

John-Rhys Davies jako trpaslík Gimli.
Viggo Mortensen jako Aragorn. Snímek Pán prstenů: návrat Krále (2003).

„Když jsme hledali místo, kde bychom mohli oživit prapůvodní krásu druhého věku Středozemě, věděli jsme, že musíme najít něco velkolepého - nedotčená pobřeží, lesy a hory,“ uvedl Amazon.

Pán prstenů

Novozélandský ministr hospodářského rozvoje Phil Twyford řekl, že projekt zemi přinese řadu výhod, včetně nových pracovních příležitostí a významných zahraničních investic.

Tři filmy, které podle Tolkienovy trilogie natočil novozélandský režisér Peter Jackson - Společenstvo Prstenu, Dvě věže a Návrat krále - vydělaly podle agentury Reuters po celém světě téměř tři miliardy dolarů (70 miliard Kč). Získaly také celkem 17 cen americké filmové akademie Oscar. Úspěšné byly také filmy na motivy dalšího Tolkienova díla Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky.

Úspěch filmových příběhů ze světa lidí, elfů, trpaslíků a čarodějů podpořil na Novém Zélandu cestovní ruch a přitáhl miliony návštěvníků na místa, kde snímky vznikaly.

ČTK
Premium

Do luxusu investoval i Jaromír Soukup. Nejdražší byt v Česku je dál na prodej

Pankrácký mrakodrap V Tower patří mezi nejdražší adresy v Česku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na samém vrcholu stometrového mrakodrapu V Tower na pražském Pankráci jsou dva penthousy, obecně považované za...

iDNES Premium už používá 150 tisíc lidí. Cena nebude mít konkurenci

iDNES Premium | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Unikátní služba iDNES Premium funguje měsíc. Už bezmála sto padesát tisíc čtenářů oslovil mix exkluzivního čtení a...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...