Čtvrtek 23. ledna 2020svátek má Zdeněk -2 °C polojasno Předplatné LN
8. ledna 2018 18:29 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Britská princezna Charlotte začala chodit do mateřské školy

Britská princezna Charlotte začala chodit do školky. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Britská princezna Charlotte začala chodit do školky. | foto: ČTK

Londýn Britská princezna Charlotte v pondělí začala navštěvovat mateřskou školu. Její matka, vévodkyně Kate, u té příležitosti pořídila a zveřejnila dvě její fotografie. Dcerka prince Williama oděná v červeném kabátku s růžovou šálou kolem krku se na nich podle britských médií před první velkou změnou ve svém životě tváří sebejistě.

Princezně Charlotte, která je po svém dědečkovi Charlesovi, otci Williamovi a starším bratrovi Georgeovi čtvrtou v pořadí nástupnictví na britský trůn, budou v květnu tři roky.

V pondělí vyrazila poprvé do Willcocks Nursery School nedaleko Kensingtonského paláce, ve kterém se svými rodiči Williamem a Kate žije.

Dvě fotografie, na kterých se Charlotte do školky chystá, byly podle britských médií pořízeny právě na schodech Kensingtonského paláce. Jejich autorkou je sama vévodkyně Kate. Na jedné z fotografií princezna sedí, na druhé stojí a přidržuje se zábradlí. Na zádech má růžový batůžek. Zařízení Willcocks Nursery School nabízí mimo jiné výuku základů tance, hudby a francouzštiny.

Princezna Charlotte na fotografii zveřejněné den před jejími narozeninami.
Kate spolu s dcerou Charlotte na návštěvě v Kanadě.

Starší Charlottin bratr George začal loni v září chodit do školy, ačkoli mu jsou teprve čtyři roky. Princ navštěvuje soukromou školu Thomas’s Preparatory School v Battersea na jihozápadě Londýna.

V době Charlottiných třetích narozenin by už měl být na světě i její mladší sourozenec. V září William a Kate oznámili, že čekají třetího potomka. Narodit by se měl na konci března či začátku dubna. Zda to bude chlapec, nebo děvče, Kensingtonský palác neoznámil.

ČTK
Premium

Cítím hořkost. Bývalý šéf mordparty poprvé promluvil o svém odchodu

Nejznámější český kriminalista Josef Mareš sloužil u policie téměř třicet let,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nejznámější český kriminalista Josef Mareš sloužil u policie téměř třicet let, stál za objasněním řady vražd a...

Premium

Zalepili matce prsa, aby nemohla kojit. Při příbězích z Osvětimi pláče i průvodce

Průvodce Lukáš Lev | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lukáš Lev provází v koncentračních táborech a popisuje nacistická zvěrstva. Jeho babička si však stála za tím, že za...

Premium

Hořký čaj? Nesmysl! Pediatr v knize vyvrací mýty o domácím léčení dětí

Dětský lékař z Hradce Králové Ladislav Hanousek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Hradecký dětský lékař Ladislav Hanousek vydal knihu Maminko, není mi dobře, která má rodičům pomoci s léčbou i výchovou...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!