30. září 2016 7:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Časopis Playboy publikuje snímek muslimky v hidžábu

Noor Tagouri | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Noor Tagouri | foto: Youtube, kanál Noor Tagouri

WASHINGTON Časopis Playboy uveřejní snímky muslimsko-americké novinářky Noor Tagouriové. Fotografie publikuje v rámci série, v níž se soustředí na lidi, „kteří riskovali vše, dokonce i své životy, aby mohli dělat, co milují.” Playboy jejím prostřednictvím hodlá poukázat na to, co vše je možné dokázat, pokud jsou porušována pravidla.

Tagouriová se na stránkách časopisu objeví zcela oblečená s hidžábem na hlavě. Playboy přitom do letošního roku preferoval především snímky svlečených žen, připomněl The Telegraph.

V doprovodném rozhovoru, který Playboy spolu se snímky uveřejní, popisuje Tagouriová svůj sen stát se první ženou, která bude nosit hidžáb v americké komerční televizi. Právě díky svému snu na sebe Tagouriová upozornila již v roce 2012, kdy na internet postovala svou fotografii s logem americké televize ABC 7 v pozadí a popiskem: „První moderátorka nosící hidžáb v americké televizi.”.

Rozhodnutí Tagouriové nechat se vyfotit pro časopis Playboy vzbudilo mezi částí veřejnosti značné pobouření. Někteří byli podle The Telegraph šokováni, když viděli snímek muslimské ženy, který se má v časopise objevit. „Tyto reakce nečtu a ani jim nevěnuji pozornost. Je to jen negativní energie,” řekla pro The Telegraph.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!